VELİLER BAZI KİTAPÇILARDAN İLLALLAH DEDİ 

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü yeni eğitim öğretim dönemi için ne yapıyor? İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda nasıl bir çalışma yapıyorlar?
Şimdi bu konularda günlerdir bir çalışma yapıyoruz. Lakin hiç bir kıpırdanma hiç bir hayat belirtisi yok! Hele de şu kırtasiyeler, kitapçılar konusunda! Daha önce bir soruşturma yapıldığını meydan civarında bazı kırtasiyelerin okul yönetiminlerini bir şekilde etkisi altına alarak velileri kendi mağazalarına çekerek haksız kazanç elde ettikleri iddiaları araştırılıyordu. 
Ama bu konuda henüz net bir çalışmanın yapılıp yapılmadığı konusunda bir açıklama gelmedi! Bu sorun devam ediyor. Birilerine bazı okul yönetimleri göz yumuyor. Yakında bunun kokusu çıkar! Şimdiden söyleyip milli eğitim müdürlüğünü uyaralım. 

UZUNSOKAK’TA ESNAFA UYARI; BİR HAFTA KAPANDI

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, yürütülen üstyapı çalışmalarının zarar görmemesi için belli saatlerde araç geçişine izin verilen Uzun Sokak’ı bu geceden itibaren bir hafta süreyle araç ve motosiklet trafiğine kapattı. 

Büyükşehir Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; "Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılan Trabzon-Ortahisar Uzun Sokak ve Bağlantı Sokakları Üstyapı Yenileme işinde zemin taş kaplama imalatı tamamlanmış olup, yapılan bu imalatlar özellikle araç trafiğinin yoğun olduğu Uzun Sokak giriş ve ara bağlantı yollarında zarar görmektedir. Bunun nedeni ise beton ile taşın gerekli aderansı sağlanması için zaman kalmamasıdır. Üzerine araç çıkması neticesinde taş imalatı zarar görmektedir. Yapılan imalatların zarar görmemesi için Uzun Sokak ve bağlantı yollarının 30 Ağustos 2021 saat 00.00’dan itibaren 6 Eylül 2021 tarihine kadar her türlü araç ve motosiklet trafiğine kapatılması gerekmektedir. Bu kapatma tarihleri arasında tüm cadde üzerindeki bozulan imalatlar düzeltilecek ve sonrasında trafiğe açılacaktır."

Keşke bu kapanma daha önce olsaydı da Uzunsokak böyle bir kapanma yaşamasaydı. Bu defa eğer kapanacaksa bütün çalışmalar tamamlansın ve bir daha sorun yaşanmasın! Çünkü Trabzon’da en fazla insanın geçtiği noktadır burası. Esnafı da mağdur edilmesin!

TRABZON’DA SÜRAT KARGO İŞÇİLERİ NEDEN TEDİRGİN? 

Sürat Kargo’yu Esnaf Vakfı’na bağlı bir firma aldı. Bu bir aylık bir konu. Halen daha gündemde tartışılır? Nasıl aldı? Yeni firmaydı falan.. Trabzon’a baktığımızda Ensar Vakfı’nın temsilcisi AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Ömer Topaloğlu. O’na bazı sıkıntılar gidiyor mu bilmiyoruz lakin, Trabzon’da Sürat Kargo’nun işçileri büyük sıkıntı yaşıyor. Biriyle görüştük. 
Diyorki; “Bazı arkadaşlarımız tazminatını alamadılar. Mahkemeye gidecek olanlar var. Halen daha mağdur etmeyeceğiz diyorlar ama arkadaşlarımız tedirgin. Belirsizlik sürüyor.”
Bizde şaşırdık! AK Parti’de yönetici bir isim hemde vakıf temsilcisi. Buna müsade etmez dedik. Süreci takip ediyoruz. Zaten ekonomik anlamda sıkıntılı bir süreç yaşanırken tek bir kişinin bile işsiz bırakılması doğru değil! Sayın Topaloğlu da buna müsade etmez!

BİR AÇILIŞ VE AK PARTİ KULİSLERİNE YANSIYANLAR

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi iken.. Daha koordinatör olmadan Enes Aslan O’nun yöneticisi idi. Hatta bir ara yürütmeden Revi aldı. O’nu pasifize etti. O da il başkan aday adayı oldu. Lakin tercih edilmedi. 


Dün AK Parti Trabzon eski İl yöneticisi Enes Aslan Akçaabat’ta bir restoran açtı. Restoranın açılışına Haydar Revi ve o dönemki AK Parti İl Yönetiminde yer alan A takımı da katıldı.
Yani bu açılış fotoğraflarına bakınca eskiler aklımıza geldi. Sıkı dostluk edinerek bugünlere kadar gelmiş ve bu kare ortaya çıkmış!
Neyse devam edelim..
Bir açılıştan neler yansıdı kulislere..


AK Parti Trabzon mevcut il yönetimini eski yönetim çok haz etmiyor. Çünkü Haydar Revi yönetimi, İl Başkanı Sezgin Mumcu’nun ekibinin çalışmalarını pek beğenmiyor.
Bu açılışta Haydar Revi ve Sezgin Mumcu aynı kareye girdi. Bu buluşma belkide buzları eritir diye akıllara gelip telefona sarılanlar oldu!
Açılışa MHP Trabzon il Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, MHPli belediye başkanları da katıldılar.
Enes Aslan’a yeni iş yerinde başarılar diliyoruz.

SPONSOR OLDU MU OLMADI MI HENÜZ NETLEŞTİREMEDİK SEVGİLİ OKURLARIMIZ

Medical Park Hastanelerinin ortağı Trabzonspor Kulübü eski Başkanı Muharrem Usta, Hekimoğlu Kulübü’ne sağlık sponsoru olmuş. 

Bu nedenler bir süre önce Trabzon’a gelmiş. Olayı tam netleştirtemedik. Hekimoğlu’nun Başkanı Celil Hekimoğlu, yada kulübün resmi sitesinden net bir duyuru görmedik! 

Haliyle temkinli yaklaşıp, önce iddia olarak veriyoruz. Sosyal medya iddiası. Bakalım belki açıklama gelir. Belkide kendi medya gruplarında duyururlar da bizden ordan alır kullanırız!