ZİGANA DAĞI BUGÜN AĞLIYOR

Bugün 25 Ocak 2009. 
Gümüşhane'nin Torul ilçesindeki Zigana Dağı'nda yürüyüşe çıkan TEDAK üyesi 17 dağcı çığ altında kalmıştı. Olayda Burçak Sevim, Davut Akdeniz, Erhan Terzi, Özlem Timurcuoğlu, Hüseyin Karaosmanoğlu, Gülhanım Piyale, Yasemin Aktaş, Hasan Ali İsaoğlu, Dursun İnan ve Hüsniye Sarıbıyık hayatını kaybetmişti… 
Arkadaşları o acı olayı hiç unutmadılar. 
İşte acı günle alakalı yürek yakan mısralar: 
Havada 
kar kokusu vardı, 
Tepelerde 
Zigana beyazı
Dağlar ıslık çaldı
vakit geldi 
beyaz sessizce uyandı, 
yanık meşeyle karışık 
taze toprak kokusu vardı. 
tepelerde 
köy mezarlığında 
kara toprak kabardı. 
kabardı da
şefkatle kucakladı 
Hasanı.
Nevzat Özkan (25.01.09)

KORAY AYDIN ‘AZ KALDI’ DİYORDU SLOGAN DEĞİŞTİ

İyİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, son seçim mesajı şöyle: “İktidar,
hangi tuzakları kurarsa kursun.
Seçimi, ne zaman yaparsa yapsın.
Kurduğu tuzağa kendisi düşecektir.
İYİ Parti'nin iktidarını engelleyemeyecektir. 

İYİ Parti;
Allah'ın izniyle ve
milletin desteğiyle iktidar olacaktır. 

İktidar bizimdir.” 
Bu mesına Meral Akşener’in konuşmasını ekledi ve “mayıslar bizimdir” sloganı ekledi. Daha önce ‘az kaldı’ sloganını kullanıyordu.

VEHBİ KOÇ YENİDEN SAHADA

Ak Parti Trabzon Milletvekili adaylığı için Trabzon’da temaslarını sürdüren Vehbi Koç, bir süre görünmedi. Yahu acaba birşey falan mı oldu diye düşündük. Ama olmamış! Yeniden sahada.. Herhalde biraz dinlendi. Bu arada Vehbi Koç’un en büyük rakiplerinden biri çünkü o da birinci sırayı istiyor Ahmet Metin Genç. Yalnız AK Parti’nin en büyük sıkıntısı Ortahisar bölgesinden bir adaylarının olmaması. Ahmet Metin Genç Ortahisar’dan olduğunu hissettirse de AK Parti teşkilatında belli bir kesim böyle görmüyor. “Ortahisar seçmeni çok fazla ve biz buradan bir ismi liste başı yapmalıyız” diyenlerle karşılaşıyoruz. 

KONGREYLE ALAKALI TEK LAF ETMİYOR NEDEN?

İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, ilginç bir çıkış yaptı. “Ceketimi koysam seçtiririm devri kapanmıştır” diyerek AK Parti’ye gönderme yaptı! Bunun yankısı bakalım nasıl olacak? Ona cevap verecek bir AK Partili çıkar mı? Bu arada İYİ Parti Trabzon İl Kongresine bir kaç gün kaldı. Hüseyin Örs kongreyle alakalı tek kelime etmiyor. Hiç bir yerde konuşmuyor. Kapalı kapılar ardında bir kaç görüşme yaptığını biliyoruz. Ama kesinlikle topa girmiyor. Pas vermiyor! Yahu bile pozisyon almıyor! Herhalde ben tarafsızım demek istiyor. İYİ Parti GİK Üyeleri Yavuz Aydın ve Şükrü Kuleyin açıkça Fatma Başkan’dan yana tavır koydular. Kongre öncesi bu yönde adım attılar. Hüseyin Örs Başkan’dan yana tek kelime etmemesi tarafsızım tavırlarında olması gayet normal olabilir ama partinin iki üst düzey yöneticisi bir isimden yana olduysa ve vekil olarak onlarla aynı çizgide görülmek istemiyordan karşılarındasın demektir. Hele şu kongre olsun bakalım! Kartlar İYİ Parti Trabzon’da yeniden dağıtılır. 

MHP’NİN HABERİNİ AK PARTİ’DEN ALDIK

MHP Trabzon İl Başkanı Ömer Ayar, MHP Ortahisar İlçe Başkanı Murat Gedikli’yi görevden aldı. Yerine Gedikli’nin yönetiminde yer alan Ömer Aydın’ı atadı. Ankara-Trabzon hattında epey bir kriz çıktı. Hatta Gedikli odasını bir süre boşaltmadı. Neyse biz Ömer Aydın’ın atandığını yazmıştık. “Yalan yanlış yazıyorsun” diye söylenenler oldu. “Görevden alma yok” diyenler de çıktı! MHP İl Başkanlığından resmi açıklama gelmedi ama AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi’nin tebrik mesajıyla Aydın’ın göreve başladığını bugün öğrendik!
MHP’nin haberini AK Parti’den aldık!

Başkan Çebi şunu yazdı: 

“Cumhur İttifakımız MHP’nin Ortahisar İlçe Başkanlığına atanan Sn.Ömer Aydın’ı tebrik ediyor; MHP Ortahisar İlçe Başkanlığı görevinde uzun yıllar hizmet eden Sn.Murat Gedikli kardeşime hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşamında muvaffakiyetler diliyorum.”