AK PARTİ TRABZON HANGİ KONUDA ANLAŞAMIYOR?

AK Parti Trabzon’da ciddi sıkıntı var. Ama su yüzüne çıkmıyor henüz..

Şöyle ki..

Bir kesim, “Süleyman Soylu’ya neden taraf çıkmıyorsunuz! İlk siz öne çıkıp bakanımızı yanında yer alıp koluna gireceksiniz. Gerek sosyal medya hesaplarından gerek başka mecralardan” diyor.

Bunun tam tersi görüşünde olanlar diğerlerine, “Yahu bu kavgada bize ne! Bizim bir Reis’imiz var. O konuda her zaman varız gerisi bizi ilgilendirmez” diyorlar.

Fena halde bu böyle tartışılıyor diyelim konuyu burada kapatalım.

MERAL AKŞENER’E YAPILANLA SÜLEYMAN SOYLU’YA YAPILAN AYNI 

Türkiye iki ismi konuştu dün..

Biri Süleyman Soylu.

Diğeri Meral Akşener.

Anadolu Ajansı’ndaki o muhabir neyse…

Süleyman Soylu’ya nasıl itibar suikastine kalkmışsa..

İşte Rize’de de Meral Akşener’e yapılan o dur!

Süleyman Soylu’ya nasıl saydırmışlarsa…

Meral Akşener’e de saldırdılar.

Süleyman Soylu’ya sistemli, planlı bir itibar suikasti yapılmaya kalkılmışsa..

Meral Akşener’e de aynısını yaptılar.

Nasıl mı?

Meral Akşener’e galiz bir şekilde saldırmaya kalkan kadının meğerse o taş ocağında çalışan bir işçinin kardeşi çıkması bir tesadüf mü?

Hayır tabiki..

Anadolu Ajansı’nda çalışan o kişi hakkında ortaya çıkan detaylar da şaşırtmaya devam ediyor.

Ama bu benzerliği görmeden gerçekçi yorum yerine siyaset yaptığını sananlar, bizce yanılıyorlar.

Siyaset dili böyle değil!

SÜLEYMAN SOYLU GAF MI YAPTI YOKSA MESAJ MI VERDİ? 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT HABER’deki programda,  "Ben ömrümde bir tek güvenlik makalesi okumamış bir adamım. Okumadım yani. Ben içişleri bakanlığı ile ilgili bir şey biliyorum dersem yanlış olur."  demesi gerçekten büyük bir gaf mı yoksa bir mesaj mı? 

Bu kulislerde konuşulan bir detay..

“Büyük bir kesim gaf böyle açıklama olur mu?” diyor. Genel kanı bu..

Mesaj diyenler de var. Onların iddiasına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’a  bir mesaj..

Cımbızla konuşulan ilginç bulduğumuz bu detayı sizler için çekip aldık sizin yorumlarınıza bıraktık.

Son olarak Fahrettin Altun'un Süleyman Soylu'ya verdiği bir metin varmış. Bunu oku demiş. Böyle birşey olmaz. Fahrettin Altun böyle bir metin vermez veremez. Soylu'nun bunu kabul etmeyeceğini bilir. 

Bile bile lades olmaz. 

 SÜLEYMAN SOYLU İSTİFA EDECEK Mİ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, istifa edecek mi?

Hatta etti, ama kabul edilmedi diyen de var.

Süleyman Soylu’nun dün ki olaydan sonra istifa edip etmediği konusunda ilk açıklama Şamil Tayyar’dan geldi.

Tayyar, “Az önce Bakanımızın yanından ayrıldım. Peker’den savcı ve muhabire uzanan içerdeki kirli ağı öğrenince midem bulandı, devletim adına üzüldüm.

Çok yazık. Bu arada Süleyman Soylu bakanımız kırgın ama keyifliydi.

Görevinin başında, Rabbim yardımcısı olsun.” sosyal medya mesajı attı. 

Anladıkki etmeyecek istifa..

DÜN AA SKANDALI NASIL BAŞLADI?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli dün ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısına Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan, iki bakana Sedat Peker’in açıklamalarını sert bir eleştiriyle birlikte sorunca salonda şok etkisi yarattı

Musab Turan’ın sorusunun ardından sosyal medyada gündem bir anda Turan’ın tavrı ve sorduğu soru oldu.

AA muhabirine destek verenler de olurken eleştirenler de oldu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun yaptığı paylaşımda, “Yeni bir oyun sahneleniyor. Kirli bir oyun bu. Bir o kadar da ucuz. Adice bir kumpas. Bu kumpasın içinde yer alan tüm iç ve dış unsurların adalet önünde hesap vermesi için çalışacağız. Türkiye, o eski Türkiye değil artık” diye yazdı.

AA muhabirinin sorusunun ardından Sedat Peker de bir paylaşım yaptı. Peker paylaşımında, “Doğruların gözle görülmeyen orduları vardır ve onlar tam zamanında yetişirler” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Danışmanı Mazhar Yıldırımhan da çok sert ifadelerle paylaşım yaptı. AA Genel Müdürünün istifasını isteyen Yıldırımhan, “AA Genel müdürü acilen istifa etmelidir. Bu ne kahpeliktir. Bu ne şerefsizliktir. AA muhabiri üzerinden Süleyman Soyluya ve hükümete suikast düzenlenmiştir” diye yazdı.

Öte yandan Musab Turan'ın işten çıkarılmasının ardından ikinci bir açıklama yapan Yıldırımhan, "Öğrendiğim kadarı ile AA genel müdürü yaşanan bu gelişmeden benim kadar şaşkın ve üzgün. Onunla ilgili sözümü geri çekiyorum. Ancak muhabirin yaptığı kahpelik ve şerefsizlik affedilemez. Yaptığı tam bir suikast girişimidir" dedi.

Yıldırımhan, ikinci açıklamasının ardından Twitter hesabını kapattı.

TEPKİ ÇEKEN İLAN İPTAL EDİLDİ

Kamuoyunda kişiye özgü ilan adı altında tepkiye neden olan KTÜ Trabzon MYO Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü Harita ve Kadastro Programı öğretim elemanı ilanı iptal edildi.

Türk Eğitim-Sen Trabzon 2 Nolu Şube Başkanı Metin İskenderoğlu, ilanla alakalı, ”KTÜ’nün itibar kaybına uğraması kabul edilemez” demişti.

Bu açıklamaya  Harita Ve Kadastro Mühendisler Odası Trabzon Şubesi de tepki koymuştu.

Açıklamada şunlar kaydedilmişti; “17.05.2021 Tarihli Resmi Gazetede yer alan Karadeniz Teknik Üniversitesi Trabzon MYO Mimarlık Ve Şehir Planlama Bölümü Harita Ve Kadastro Programı Öğretim Elemanı alım ilanında başvuru şartı olarak “Orman mühendisliği silvikültür alanında doktora yapmış olmak. Bitki fizyolojisi ve kuraklık konusunda çalışmaları olmak” ibaresi yer almaktadır. Meslek alanımızla ilgili olmayan başvuru kriterinin sehven yazıldığını ümit ederek meslek alanımıza yapılan ihlalden en kısa sürede dönülmesini, HKMO meslek örgütümüz tarafından talep etmekteyiz. Yanlıştan dönülmemesi halinde hukuksal zeminde mesleğimiz yetki sınırlarını korumak adına her türlü mücadelede bulunacağımızı tüm kamuoyuna bilgilendiririz. (HKMO TRABZON ŞUBESİ)”

Gelinen süreçte, KTÜ yönetimi 22 Mayıs 2021 tarihinde resmî gazeteye vermiş olduğu ilan ile kamuoyunda tartışmalara neden olan ilanı iptal etti.

Şimdi aklımıza bir kaç soru geliyor.

Onları sonraya sakladık. Lakin KTÜ Rektörü Hamdullah Çuvalcı bu konuda nasıl bir izah yapacak. Yapması lazım değil mi? KTÜ Camiası da merakla bekliyor.