DEVA PARTİSİ TRABZON’DA BİR VEKİL ÇIKARIR MI?

DEVA Partisi Trabzon'da ne yapıyor?

Bir kulislerine dalıp çıkalım istedik.

DEVA Partisi Trabzon'da teşkilatlanmasını büyük ölçüde tamamladı lakin, gündem yaratma konusunda, sahada bsakı oluşturma anlamında çok hareketli değiller. Öyleki, Genel Merkezleri'nin yapısı da bu şekilde. DEVA Partisi Trabzon İl Başkanı Kubilay Çiçek ile bir saat kadar İl Başkanlığı'nda görüştük.

Kısa muhabbetimizde, konu 'Vekil çıkarma' meselesine geldi. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir değerlendirmeyi hatırlattı: "Trabzon'da hiç DEVA Partisi'ni hesaba katmıyorsunuz" diye çıkıştı.

Aday olarak farklı, renkli isimleri işaret etti.

Buna karşılık biz de nedenlerini anlattık: "İYİ Parti'deki hareketlilik sizde yok" dedik mesela...

Sohbetin detaylarında boğulmamak için uzatmayalım; Kubilay Çiçek, "Göreceksiniz, şaşıracaksınız. Oy oranımız ciddi şekilde artıyor. İnsanlar bizi anlıyorlar ve dinliyorlar. Hatta Trabzon'da bir vekil garanti..." dedi.

'Peki' diyerek yanından ayrıldık.

Bu arada sohbetin geneli itibariyle anladığımız kadarıyla Genel Merkez'in tavrına karşılık oy oranından bahsediyor; Trabzon'un genelindeki saha çalışmasına bakarak değil.

Öyle bir intiba oluştu.

Bir dipnot olarak da şunu ekleyelim: DEVA Partisi'nin Yomra İlçe Başkanı Funda Çuvalcı çok ciddi çalışıyor. Kapı kapı dolaşıp inanılmaz efor sarfediyor. Eylül ayında İlçe Başkanlığı'nın açılışı için de gün sayıyor.

GURBETÇİLERİN İSYANI VE BİR DETAY

UEFA Konferans Ligi play-off turunda oynanacak Trabzonspor - Roma karşılaşması için Trabzon'a binlerce gurbetçi akın etti. Trabzon'da bu yüzden ciddi bir hareketlilik var.

Turizm sezonu olması sebebiyle zaten bir yoğunluk vardı; buna bir de maç yoğunluğu eklendi.

Bazı gurbetçiler maça giremediklerinden dolayı şikayetçi.

Paris Trabzonlular Derneği Başkanı Bülent Cumur, yapılan prosedüre isyan etti. Cumur, "Uçakla ülkeme giriyorum ama nasıl bir uygulama yapıyorlar, stada giremiyorum." dedi.

Trabzonspor Kulübü'de Roma maçına gelmek isteyen seyircilere TFF'nin son talimatnamesini paylaştı. (Buraya tıklayarak okuyabilirsiniz)

Trabzonspor yönetiminin bu konuda günahı yok. TFF'nin koyduğu kurallar bunlar....

TRABZON’DA GAZETECİLERİN GÜNDEMİNDE NE VAR?

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nin ödül listesine tepkiler bitmiyor.

Çay TV'den Halil İbrahim İleli'nin tepki göstermesinin ardından Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nden henüz bir yanıt gelmedi. Şimdi de daha ağır ifadelerle Haber61 yorumcusu Atakan Kadıoğlu tepki gösterdi.

Kadıoğlu, "Trabzon Gazeteciler Cemiyeti, yılın ödül alan başarılı gazetecilerini açıkladı. Ödül alan meslektaşlarımı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Fakat, yılın girişimci iş adamı kategorisinde 8 kuruma ödül verilmesine bir anlam veremedim! Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nın vermesi gereken ödülleri, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti vermiş! Sebebini aşağı yukarı tahmin ediyorum! Fakat bu önemli ve izzetli kurumu sorumsuzca davranışlar sergileyerek, saygınlığını ayaklar altına almanızı şiddetle reddediyorum!" ifadelerini kullandı.

Trabzon medyasında bu tepkiler epey konuşuluyor. Bu çok su kaldırır... Neyse cemiyet seçimleri de yaklaştı; mevcut yönetime karşı birkaç isim çıkacakmış. Bakalım gazetecilere hangi söylemlerle seslenecekler.

KTÜ OTOPARK SORUNUNU NE ZAMAN ÇÖZECEK?

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin bitmek bilmeyen otopark projesinin inşaatı sürüyor. Bu otopark projesi 1400 araçlı. Yani ciddi bir rahatlama sağlayacak. Şuanda oradaki trafik yoğunluğu her geçen gün artıyor; hatta artık ambulansları da etkilemeye başladı. Şimdi giriş kapısındaki inşaatı ve yol çalışması biterse; ardından bu otopark açılırsa önemli bir şekilde sorunların üstesinden gelinecek.

Ama bekleniyor, hala bitmedi!

KTÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Celal Tekinbaş, "Trafik sorunu, hastanemizin çok önemli bir problemi. Hastanemiz, şehrin biraz dışında olduğundan dolayı gerek şehir için, gerekse şehir dışından çok sayıda kişi araçlarıyla geliyor. Otoparkın açılması trafiği rahatlatacak." dedi.

Bekliyoruz bakalım ne zaman biter bu inşaat, sene sonu mu ne zaman?

TRABZON’DA BİR GAZETE YENİ YAŞINI KUTLADI

Taka Gazetesi, bugün "Sizinle büyüyoruz" manşetiyle yayına çıktı.

20. yaşını kutlayan gazetenin sahibi Zeki Sancak, gazetecilik mesleğine başladığı 1985'li yılları yazısında anlattı ve okurlarına teşekkür etti.

Taka'nın yeni yaşıyla alakalı, Trabzon ve Trabzonspor'a yer verdi: "Her zaman şehrimizin göz bebeği, Trabzonspor'umuzun başarılarını, sorunlarını sizlerle paylaştık." denildi.

Mutlu yıllar Taka...

GÖÇMENLERE KARŞI TRABZON’DAN NASIL TEPKİLER GELDİ?

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, "Trabzon'da 8 bin civarı göçmen var. Bunu sorguladığımız zaman göçmenler Türkiye'nin demografik yapısına saldırı mıdır? Trabzon gibi mütedeyyin bir şehirde bunlar özellikle yuvalanıyor diye akıllara gelmiyor değil. Kayı altına alındığı sürece sorun yok gibi. Akımı dışarıda durduramazsak; ülke içinde bunlarla mücadele edeceğiz."

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, "Türkiye yol geçen hanı oldu. Tabi ki, Türkiye ihtiyaçlı ve mazlum toplumlara yardım etmelidir. Ama Avrupa Birliği bize 3 Milyon Euro verecek diye de ülkemizi mülteci kampı haline getirecek halimiz yok. Düzenli bir göç şeklinde, eğitimli insanlar seçilip alınabilir. Düzensiz göç, ekonomi ve sosyal yapıyı olumsuz etkileyecektir."

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, "Mülteci akımı Türkiye'nin huzurunu bozmak için oynanan oyunun bir parçasıdır. Düzensiz göçten Trabzon'da nasibini alır. Afgan göçü, Suriyeli göçünden farklıdır. Bu bir oyundur. ABD, dünya ile oyun oynuyor. Kan ve gözyaşından başka hiçbir şey bırakmadı Orta Doğu coğrafyamızda... Cumhur İttifakı'nı yıkmak ve Türkiye'nin karışması için ne gerekiyorsa onu yapıyorlar."

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, "Türkiye'de demografik yapı değişiyor. Dün ABD'nin yangında olup, bugün Taliban'la biz aynı düşüncedeyiz diyen bir siyasi anlayış, bu göçmenleri Türkiye'ye alıyor. Bu göçün İran sınırında durdurulması lazım. Gelenlerin annesi, babası, çocuğu, eşi yok mu? 15-20 yaş aralığında gençler Türkiye'ye geliyor. Bunlar Türkiye'ye felaketi yaşatacaklar."

ARKADAŞIM NE ZORUN VAR? KÖYÜNÜ NEDEN ŞEHİRLEŞTİRİYORSUN?

Yahu anlamıyoruz..

Kaardeniz’in köylerine gelip, nasıl apartmanlar dikiyorsunuz?

O nasıl bir durumdur, duruştur..

Bundan ne zevk alıyorsunuz?

Şehirden kaçıyorsunuz, güzelim doğasıyla köylere sığınıyorsunuz.

Ardından 5-6 katla ev çıkıyorsunuz!

Biz bunu yapanları inanın anlamıyoruz. Şimdide Haberlobi editör masasına gelen bir fotoğrafa bakıncam şaşkına döndük!

Trajikomik..

Vallahi billahi tuhaf, komedi.

Ne ad vereceğimizi bilemedik!

Karadeniz’de eskilerin kapısının önüne kiler olarak, mutfak deposu olarak kullandığı ağaçtan yapılan Serander’i Çarşıbaşı İlçesi’ne bağlı Kovanlı Köyü’nde betona çevirmişler! Ön tarafına kiremit çimentoyla ek yapmışlar.

Görünce acı acı güldük.

E yuh be dedik..