VOLKAN KONAK KUTLAMALARA GELECEK Mİ?

Trabzonspor taraftarlarından Volkan Konak’ın da kutlamalarda olmasını isteyenler oldu. Hatta bunu sosyal medya hesaplarından dile getirdiler. Kutlama programı maçların bitimine yakın yapılacaktı ama tarih belli değildi. Tarih bir kaç güne belli olunca haliyle bazı sanatçılar davet edilse de aylar öncesinden programları olduğuNDAN yada yurt dışında oldukları için katılamayacaklarını söylediler. Volkan Konak’a kulüpten herhangi bir davet gitti mi bilmiyoruz ama Amerika’da olduğunu biliyoruz. Bayram konserleri için Türkiye’ye geldi ve Amerika’ya tekrar döndü.  Haliyle yurt dışında olduğundan kutlamalara katılamayacak. 

ONUR-GİRAY GELDİ COLMAN GELİYOR

2010-2011 sezonunda büyük emekleri olan takım oyuncularının hepsi Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamalarına davet edildiler. Kaptan Onur Recep Kıvrak, Giray Kaçar Trabzon’a geldiler. Bunu da paylaştılar. Diğer yandan Colman da uçakta olduğunu yazdı. Kutlamalarda hepsi olacak. Bu arada Trabzon şehrinde şampiyonluk kutlamasının bereketi de var. Otellerde yer nerdeyse kalmadı. 
Ünlü sanatçı Seymen Aydın da havalimanından poz paylaşıp, “Bu günü görmek için sevmedik ama bu günü yaşatan herkese çok teşekkürler.. Kupa yolculuğu..” ifadeleriyle paylaşıp yaptı. Binlerce beğeni aldı.

BAKAN SAHADA OLUNCA RAHATLADILAR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Trabzon’dan elini çekmiyor. Her programına dahil ediyor. Ayrıma bununla da yetinmiyor ekibiyle birlikte ilçe ilçe adım adım dolaşıyor. Daha önce bu programları eski Bakanlar Faruk Özak, Erdoğan Bayraktar, Süleyman Soylu yapıyordu. Şimdi bayrağı Adil Karaismailoğlu devraldı. Trabzon siyasetinde AK Parti’nin bir nevi elini de güçlendirmiş oluyor. Sahada bakanlık düzeyinde Trabzonlu bir ismin yer alması AK Parti Trabzon teşkilatlarında uzun süredir yaşanan gerginliği, puslu havayı dağıtıyor. 

ODA TV’DE ERDOĞAN BAYRAKTAR DETAYI 

Oda TV eski bakan eski Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar’ı gündemine sık sık alıyor. Bu defa da aldı. Bakın nasıl haberi işledi;
“17-25 Aralık soruşturmaları sürecinde Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak adı soruşturmaya giren Erdoğan Bayraktar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski doktoru ve özel kalem müdürü Turhan Çömez'e selam gönderdi.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bir dönem doktorluğunu ve özel kalem müdürlüğünü yapan eski AKP milletvekili Turhan Çömez, sosyal medya hesabından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sözlerini eleştirdi.
Turhan Çömez yaptığı paylaşımda, "Soylu: “İnterpol diye bir kuruluş var, bizi kale almıyor. Neden alsın? Uyuşturucu kaçakçıları, soyguncular, dolandırıcılar sizlerle boy boy resim çektirirken, siz bana kırmızı bülten çıkartmaya çalıştınız. Adamlar niye kale alsınlar sizi?" ifadelerini kullandı.
Turhan Çömez'in paylaşımının altına 17-25 Aralık soruşturmaları sürecinde Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak adı soruşturmaya giren Erdoğan Bayraktar yorum yaptı.

Erdoğan Bayraktar, "Dr. Arkadaş, nasılsın? İnşallah iyisindir. Selamlar." diye yazdı.

TURHAN ÇÖMEZ DE BAYRAKTAR'I ALINTILADI

Erdoğan Bayraktar, bir başka paylaşımında "Yalandan, kibirden, Kul hakkı yemekten ve emanete ihanet etmekten uzak duranlara selam olsun. Allah sigara içmekten ve şişmanlıktan korusun." ifadelerine yer verdi.
Erdoğan Bayraktar'ın bu paylaşımını alıntılayan Turhan Çömez, "Ufak ufak işaretler, mesajlar geliyor. Hayra alamet bunlar. Bir nevi “demokratik tövbe” yani. Bir de “nasuh tövbesi” yapsanız bu iş olacak. Nedametiniz saraydan duyulmadan olmaz ama." dedi.
Ergenekon davasının yurtdışındaki tek sanığı İngiltere’de bulunan eski AKP milletvekili Dr. Turhan Çömez hakkında beraat kararı verilmişti. Turhan Çömez Londra'da yaşıyor.
NASUH TÖVBESİ NEDİR 
Nasuh kelimesi de sözlükte “en halis, en safi ve en içten” anlamına gelir. Ayrıca bu kelime yırtığı, söküğü dikip kapayan, bozulanı ıslah eden ve hiçbir gedik bırakmayacak şekilde onaran manasını da içine almaktadır. Nasuh tövbesi, geçmişte yapılan günahlardan pişmanlık duyma, onları terk etmek ve bir daha dönmemek üzere karar vermektir. Pişmanlık duyulan günah kul hakkı ise, hakkı hak sahibine teslim etmektir.”