SÜLEYMAN SOYLU’YU TRABZON’DAN KİMLER ZİYARETE GİTTİ

Demokrat Parti’nin Trabzon’da eski ilçe başkanları, Ankara’ya gittiler. Önce Demokrat Parti Genel Merkezi’ne uğradılar.
Genel Başkan Gültekin Uysal’ı makamında ziyaret ettiler.
Sonrada eski partilileri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret ettiler.
Ziyaretlerde eski günler konuşuldu..
Türkiye’de yaşanan son olaylar da değerlendirildi. Ziyaretlere Köprübaşı eski İlçe Başkanı Ali Osman Aydın, 
Dernekpazarı eski İlçe Başkanı Namık Kemal Dizdar, 
Of eski İlçe Başkanı Talip Çakır, 
Araklı eski İlçe Başkanı Ekrem Reis, 
Arsin eski İlçe Başkanı Bekar Şengül, 
Maçka eski İlçe Başkanı Ali Şahin, 
Yomra eski İlçe Başkanı Haydar Şimşek,
Merkez İlçe eski Başkanı Yalçın Öztürk,
Akçaabat eski ilçe başkanı Abdullah Sevim,
Vakfıkebir eski İlçe Başkanı Kemal Karanis, 
Çarşıbaşı eski İlçe Başkanı Ziya Usta katıldı.

01803dc2-2932-47c4-9f13-b8ff9854d463

8cc62835-f995-4e4e-bc05-52aac5296f23

AK PARTİ’DE ÇARŞIBAŞI “LİDERİMİZİN YANINDAYIZ” MESAJI

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, özellikle kentin batı tarafındaki ilçelerde temaslarını sürdürüyor. En son AK Parti Çarşıbaşı İlçe Başkanlığında yapılan ilçe danışma meclisi toplantısına katıldı.

Toplantıda İl Başkan Yardımcısı Canan Bülbül, İl Yöneticileri Emine Tekke ve Hakan Fatih Kandemir de yer aldı.

İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Çelenk Sürmen, İlçe Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu, İçişleri Bakanlığı Müşaviri Coşkun Yılmaz, Kadın, Gençlik ve Ana kademe teşkilatı, mahalle Başkanları, Muhtarlar ve teşkilat mensupları da yer aldı.

AK Parti İlçe Başkanı Hakan Kocaman, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Liderliğinde 2023-2053-2071 hedeflerimiz doğrultusunda koşmaya çalışmaya bıkmadan usanmadan yorulmadan devam edeceğiz.

Kadın kollarımız, Gençlik Kollarımız, Ana kadememiz, Mahalle başkanlarımız ve tüm teşkilatımız ile birlikte aldığımız sorumluluğun bilincinde olarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.” dedi.

Samimi gerçekleşen toplantı sonra Milletvekili Cora, İlçe Başkanı Hakan Kocaman’a teşekkür etti.
Teşkilatların yarın seçim olacakmış gibi hazır olduğuna dikkat çekti.

f06160e7-4a9b-4cfd-a503-4f0ae5006a12

e395dcc7-08c2-4d28-89be-780e53de4808

78d0eec4-b1c2-425d-83a6-bc7448e4cdb4

KTÜ’DE YARIN BAŞARI GÜNLERİ BAŞLAYACAK İLK KONUKLAR KİM?

Karadeniz Teknik Üniversitesi, “KTÜ’nün Başarı Hikayeleri - 1 2021 “ konulu programlar düzenlemeye başladılar.

Bu programlar kapsamında KTÜ’den mezun olan ve kariyer yapmış ülke çapında adından söz ettiren isimleri öğrencilerle buluşturuyorlar.

Amaç öğrencilere rol modeller göstermek, başarılı isimlerin yaşamlarını ve işlerindeki tecrübeleri öğrencilere aktarmak.

İlk konuklar ise, Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu olacak.

Yarın saat 14’de başlayacak olan program Prof. Dr. Osman Turan Kültür Merkezi’nde yapılacak.

be0c9ed3-0da9-40bf-9074-0e1cd6dc57b6

AK PARTİ ORTAHİSAR İLÇENİN YAPTIĞI TOPLANTI CHP’DE NASIL YANKILANDI

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanlığının hafta sonu düzenlediği meclis toplantısında CHP’ye yönelik eleştirilere sert çıktı.

Oyman şunları kaydetti; “Dün gerçekleşen AKP Ortahisar İlçe Danışma Meclisi Toplantısında kendilerini net olarak anlatamadıklarından olsa gerek konuyu Cumhuriyet Halk Partisi’ne getirmişler.

Her şeyden önce şunu ifade etmem gerekir; Devrim Arabaları bu ülkede gerçekten işlenmesi gereken bir gelişmedir. İlgi alanımdır ama anlatılanlar, anlatılmak istendiği gibi anlatılmış.

1961 yılında bu ülkede 129 günde hatta 2 tane %100 yerli araba yapabilecek yetenekte mühendisler vardı. Hadi benzin unutan kafalara laf ediyorsunuz, siz yıllardır yerli araba üretiyoruz diye milleti oyaladınız; peki siz neyin kafasındasınız?

İktidara gelseler Abdullah Öcalan’ı ve Fetöcüleri affederler demişsiniz; İstanbul seçimlerinden önce Öcalan’ın mektubundan medet umup susan sizsiniz unuttunuz mu?

“Yeter artık bu hasret gel” diye feryat edenleri kim olduğunu unuttunuz mu? Fetöcüleri affetmeyi bırak iktidara geldiğimizde sizin araştırılmasın dediğiniz fetönün siyasi ayaklarını bile yakalayacağız. Canınızı sıkmayın ya da sıkabilirsiniz, siz bilirsiniz.

Farklı algılar yaratmak, yakın tarihi bile unutturmak isterken yüzyıllık partinin ne demek olduğunu tarihini bile bilememeniz çok normal. Bu sebeple Cumhuriyet Halk Partisi hiç kimsenin etkisinde, kontrolünde olmaz. Yüzyıldır bu vatan ve millet için çalışmıştır, ikinci yüzyıl için de bizler çalışmaya devam ediyoruz. Sürekli CHP üzerinde yaptığınız karalama siyaseti, sadece kendi menfaatlerinizi içeren korkularınızdandır.

Sizin kararınıza karşı başka partilerle “hayır” oyu vermenin lafını yaparken siz önce “andımızın” kaldırılması için HDP ile ortak kararınıza hala tepkinizi duyamıyoruz. Birden başka bir suskunluğa giriyorsunuz.

Bizlere vatan, bayrak sevgisini anlatmak için önce Cumhuriyet Bayramlarında sizleri sahada göreceğiz. İnsanların vicdanlarındaki yaralara basarak yaptığınız siyasetin mayası tutmaz, sokaklarda hiç bir karşılığı da yok.

Elinizde avucunuzda söyleyebilecek üretecek bir durum kalmadı; siyasetin karalayıcı yönünü tercih ediyorsunuz. Siz bilirsiniz ama insanlara unutturmak istediğiniz siyaseti hatırlatacak, siyasi nezaketi hepinize öğreteceğim.

Danışma Meclisinde ayrıca her hastalık ücretsiz tedavi oluyor demişsiniz, herkesin arabası var, salgında kimse mağdur olmadı demişsiniz; bütün bu söylemler milletten nasıl uzaklaştığınızın bir bir kanıtıdır. Bir tanenizin ağzından kış geldi insanlar bu kömür fiyatıyla, doğalgaz elektrik fiyatlarıyla nasıl mücadele verecek anlamında bir şey duyamayız. İnsanların varlıklarına göz dikmişsiniz, borçlarını soran yok. Bu ülkede vergi rekortmeni 10 şirketin 7’sinin bankalar olduğunu görebiliyorsunuz. “bir gecede bilmem ne kadar para kaybettik” siyaseti yaparken son zamanlarda doların 10 TL’yi bulmasına yorum dahi yapamazsınız.

Heykel belediyeciliğinin en nadide örneklerini sizin heykellerinizde gördük isterseniz örneklerini atabilirim; dinazorları saymıyorum bile. İstanbul seçimlerini kaybetmenizin sancısını hala gideremediniz ama bunlara alışmanızı tavsiye ederim. İstanbul’da bazı vakıfların milletin parası üzerinden geçinmelerinin son bulmasına çok üzülüyorsunuz, ilerleyen zamanda Trabzon’da da benzer uygulamaları yakaladığımız takdirde son bulacağını da ifade etmemiz gerekir.

Karşı cenahın bir çivisi yok demişsiniz utanmadan; 20 yıldır sata sata bitiremezdiniz.

Sözlerinizi “Milli Güvenlik sorunusunuz, felaketsiniz” diye bağlamışsınız, acınacak haliniz var ama acımayacağız. Geliyor gelmekte olan!

d9d1991b-2d4a-42f4-b422-3690f301b0bc

ÖZKAN SÜMER FUTBOL AKADEMİSİ’NİN ÖNCELİĞİ NE OLACAK?

Trabzonspor Scout ekibi idari koordinatörü Caner Çuvalcıoğlu, Akyazı’da açılan Özkan Sümer Futbol Akademisi’nin önceliğinin ne olduğunu söyledi.

Çuvalcıoğlu, “TRABZONSPOR' un bugün resmi olarak hizmete açtığı ÖZKAN ŞÜMER FUTBOL AKADEMİSİ her yönüyle mükemmel bir Altyapı tesisi. Önce insan, sonra futbolcu yetiştirmenin amaçlandığı bu organizasyon hak ettiği ilgi ve desteği görmeli. Atlamayalım Değerli Futbolseverler.” ifadelerini kullandı.

AW455049_02

DOĞU KARADENİZ’DE OTURUYORSANIZ NE ŞANSLIYIZ DİYECEKSİNİZ

Artvin Çoruh Üniversitesi’nden Ekolog, Toprak ve Doğa Bilimcisi Prof.Dr. Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu yine muazzam bir fotoğraf paylaştı Artvin’nden..

Bazen bu yoğun mesai saatlerinde içimizi ferahlatıyor.

İşte o son yaklaşımı şu şekilde;

“Artvin, Şavşat Karagöl'ün uçangöz (drone) görüntüsü. 

Çekim: Micheal Matti”

FDAtj4NX0AUBeZt

YİNE YAPTI YAPACAĞINI DEDİK AMA NEDEN?

AK Parti penceresinden hafta sonu yapılan meclis toplantısını değerlendirmeye aldık.

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, yine hafta sonu yaptı yapacağını diye başlayalım..

AK Parti’de bir canlılık oluşturdu. AK Parti’de bir heyecanı yeniden getirdi. Bunun sebebi yaptığı meclis toplantısı.. Bunu biz AK Partililere sorduk. Hatta biraz da gazeteci kurnazlığı ile meclis toplantısında basına kapalı kısımda neler oldu? Tartışma falan yaşandı mı?

Tarzında bir kaç soru yönelttik.

Aldığımız cevaplar, “hayır olmadı daha kenetlendik. Sahaya birlikte nasıl inerizi konuştuk. Sahada nasıl oluruzu, dertleştik de..”

Böyle naif cevaplar geldi.

Yani medyaya çok da iş çıkmadı!

bc434705-73e3-4660-8c75-b230ed105fb8