Haberlobi - Spor Servisi // Trabzonspor'un Roma'ya mağlup olduğu maç sonrasında İtalyan ekibinin teknik direktörü Jose Mourinho açıklamalarda bulundu.

Jose Mourinho, "Gerçekten çok zor bir karşılaşmaydı. Kazandığımız için mutluyuz. Bir takımın elenecek olması gerçekten üzücü. Çünkü iki takımda Şampiyonlar Ligi seviyesinde. Biz kazandık ancak Trabzonspor'da çok iyi oynadı. Şampiyonlar Ligi seviyesinde maç oldu. Umarım Trabzonspor elenir ancak iki takımın da şansı eşit." dedi.

İkinci yarı performansını değerlendiren Mourinho, "İlk yarı birbirimizi ölçtük. Pozisyonlara girdik ancak değerlendiremedik. İkinci yarı Cornelius'un da oyuna girmesi ile birlikte Trabzonspor'un da ritmi arttı. Ancak bu sefer biz girdiğimiz pozisyonları değerlendirdik." dedi.

Maçın ardından genel basın toplantısında Mourinho şu ifadeleri kullandı:

"Rakibe göre hazırlandık. İlk yarı birbirimizi anlamaya çalıştık. 4'lü defansla başladık ancak oyun içinde 3'lüye döndük. Rakip gerçekten çok iyiydi.Güçlü oyunculara sahip bir takımdı. Fiziksel açıdan da öyle. Ibanez çok iyi oynadı. Potansiyeli çok yüksek bir oyuncu. Onunla çalışmaktan dolayı memnunum. Bireysel performanslara girmeyeceğim. Çünkü bu maçı takım olarak kazandı. Trabzonspor çok iyi bir takım ve taraftarları mükemmeldi. Böyle ambiyansları özlemişiz. Umarım onlar adına herşey iyi olur ancak biz kazanırız. Bireysel olarak konuşmayacağım. Çok kaliteli bir takımla karşılaştık. Çok tecrübelilerdi. İlk yarı geldik ama gol atamadık. Sonuç olarak kazandık."