Haberlobi - Spor Servisi // Şampiyonlar Ligi play-off turu ilk maçında Trabzonspor, Danimarka temsilcisi Kopenhag'a 2-1 mağlup oldu.

Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Kopenhag Teknik Direktörü Jess Throup, mükemmel bir sonuç aldıklarını söyledi.

Throup, "Bu gece gerçekten güçlü bir takıma karşı mükemmel bir çaba gösterdik; bu yüzden 2-1 harika bir sonuç. Tabii ki yediğimiz gol üzücü ancak zor olsa bile iyi bir sonuç elde edebileceğimize inancımız tam. Hem bireysel hem de takım olarak gerçekten iyi bir adım attık, deneyimli oyuncularımız doğru zamanda devreye girdi ve büyük bir sorumluluk aldı. Çok sağlam oynuyoruz. Uzun süredir iyi iş çıkaran güçlü bir rakibe karşı gerçekten yüksek ve uluslararası seviyede performans gösterdik; bu yüzden galibiyeti tamamen hak ettiğimizi düşünüyorum. Özellikle devreden önce onları tamamen durdurduk ve fırsatlar yarattık. Claesson'un golünden başka gollerde atabilirdik. Oyunun sonlarına doğru biz biraz geride kalırken, onlar istediklerini yaptılar. Oyuncularımız oyun planını mükemmel idare ettiler ayrıca Vavro ve Khocholava ile birlikte kalede Ryan ile onları iyi idare ettik. Ryan ceza sahası içinde çok güçlü ve cesurdu, ayakları iyiydi. Birkaç iyi kurtarış yaptı ancak gol konusunda bir şey yapamadı. Bu maç dönüş öncesi iyi bir başlangıç oldu." ifadelerini kullandı.

kopenhag-takımı-1000x700-cl