İYİ Parti Trabzon Milletvekili adayı Yavuz Aydın, “Kurtuluş savaşımızda askerlerimize en büyük desteği veren, Atatürk’ün her türlü özgürlüğü tanıdığı fedakâr kadınlarımızla yan yana, el ele, omuz omuza yol almayı ilke edindik. Kurdukları ittifaklarda kadınları ötekileştiren, söz hakkını ellerinden almayı bile normal sayanlara inat, Cumhuriyetimiz, konuşan, her alanda çalışan ve üreten kadınlarla daha da yükselecek" dedi.

f306f88f-362e-49f5-88e2-68c0f36efa5b

İl Başkanı Fatma Başkan, Milletvekili Adayı Av. Serpil Akçay, Ortahisar İlçe Başkanı Erdal Uzun ile il-ilçe teşkilat üyeleri ile birlikte Kireçhane’de kadınların kurduğu köy pazarını gezen Yavuz Aydın, “Alım gücünün iyice düştüğü ülkemizde kadınlarımızın ne kadar üretken, çalışkan ve fedakâr olduğunun en net fotoğrafı var burada. Kendi ürettiklerini sıcak soğuk, yaz kış, yağmur çamur demeden, bazen yerlerde oturarak satıp aile bütçesine katkıda bulunuyorlar, belki evin ihtiyaçlarını sadece buradan karşılıyorlar, çocuk okutuyorlar, hasta bakıyorlar. Köylerden gelip Kireçhane’de, Pazarkapı’da, ilçelerimizde, haftalık pazarlarda ürünlerini satmaya çalışan kadınlarımıza çok şey borçluyuz. Burada ürününü satamazsa akşam evinde tenceresi kaynayamıyor. Onlara destek taraflı tarafsız hepimizin borcudur, görevidir. Onlara özel destek verecek programlarımız hazır” diye konuştu.

bb83cd43-f7a5-48df-b01c-eb4f732cddd1

‘KAÇ ÇOCUK VAR, TEK ÇOCUK YETMEZ’ DİYENLERE İNAT!

“Türkiye 14 Mayıs’ta tarihi bir karar verecek. O gün kadınlarımız da kendi geleceklerini belirleyecekler” diyen Yavuz Aydın, şunları söyledi: “Karşımızda; kurdukları ittifaklarda kadınları aşağı gören, konuşmalarını istemeyen, şiddeti adeta normalleştiren bir anlayış var. Başlarında; kadınları akademik kariyerleri ile değil, canlı yayınlarda bile ‘kaç çocuk var, tek çocuk yetmez’ sorularıyla önemsizleştiren bir kişi var. Küçük yaşlarda çocukların evliliklerini bile saklayan, ortaya çıkınca güya hukuku devreye sokan ama yine onlarla kol kola yürüyenler var. Ama bu tarafta; fedakar kadınlarımızla yan yana, el ele, omuz omuza yol almayı ilke edinen İYİ Parti var, Millet ittifakı var. Bundan sonra pazardaki, tarladakinden en tepesine kadar, her kadına destek olan, onlarla güçlenen bir anlayış var. Kendi ayakları üzerinde duran, mutlu, başı dik kadınlardan gurur duyan bir hareket var. Kadınları şiddetin ve aşağılanan değil, başarıların öznesi yapan bir oluşum var. Genel Başkanı kadın olan İYİ Parti felsefesi nettir, şudur: Türk kadını yükselirse, Türkiye yükselir. Türk kadını başarırsa Türkiye güçlü olur. Bizim hedefimizde cumhuriyetimizin yeni asrında her alanda kadınların omuzunda yükseltmek var.”

8b97ef04-ddce-47b8-b737-d4a1c4a41deb509564b8-98ab-441c-ba16-b4209a353368