Trabzon’un tarihi surları içinde yer alan restoranda partililerine seslenen Erdal Uzun, şunları söyledi:

Saygıdeğer Basın Mensupları, Değerli Trabzonlu Hemşehrilerim, Aziz Türk Milleti, Türk demokrasisinin kara günler yaşadığı, devlet yönetiminde zafiyet ve krizlerin yaşandığı, hak, hukuk gibi temel kavramların içinin boşaltıldığı, vatandaşlarımızın özgürce siyasi fikirlerini ifade edemedikleri bir dönemde Liderimiz Meral Akşener'in öncülüğünde 'Cesurlar Hareketi' olarak 25 Ekim 2017 tarihinde kurulan İYİ Parti;

Türkiye’mizin geleceğine dair umutları yeşerten bir inanç hareketi halini aldı. Benim ve ailemin ülkeme ve Trabzon’umuza hizmet edebilmek için heyecanımızı tazeleyen, mücadele azmimizi ortaya çıkartan bu kutlu yürüyüş, tek adam idaresine karşı bu ülkenin vatansever demokratlarının bütünleştiği bir çatı halini almıştır.

2019 yılında partimizin Ortahisar ilçe başkanı olarak görev aldım. Üye sayımızı artırmak, milletimizle gönül bağı kurmak, partimizi ve politikalarını anlatabilmek için, kapı kapı gezerek, esnafımızı, emeklimizi, gencimizi, yaşlımızı, hanımlarımızı İYİ’lik hareketine davet ettik.

Türkiye sevdasını ve birlikte yaşama iradesini ortaya koyan bütün vatandaşlarımızı bir araya getirdiğimiz, dinamik ve etkili bir siyasi yapılanmayı Ortahisar’da vücuda getirdik.

Partimizin kuruluşundan itibaren büyük emekleri olan, kurucu ilçe yönetim kurulu üyelerimizi, kadın kolları mensuplarımızı, gençlik kollarında fedakârca mücadele eden kıymetli kardeşlerimizi;

Ortahisar’da partimizi, bir umut ve iktidar adayı haline getiren bütün üyelerimizi canı gönülden kutluyor kendilerine teşekkürü borç olarak görüyorum.

Büyük ailem olarak gördüğüm İYİ Parti üyelerinden aldığım destek ile Ortahisar İlçe Başkanlığı Adaylığımı açıklıyorum.

İYİ Parti ailesi ile birlikte oluşturacağımız yönetim kurulumuz, kadın ve gençlik kollarımız ile çalışkan ve azimli bir kadro oluşturarak,

Ortahisar’da ve Trabzon’da İYİ Partiyi hak ettiği konuma getirerek, Genel seçimlerde birinci parti olmak, Cumhurbaşkanlığı sandığında partimizin adayını başarıyla seçtirmek,

Yerel seçimlerde ise Orta hisarı yönetmeye talip olmak birinci vazifemiz ve asli hedefimizdir.

Yönetim kadrolarımızı oluşturulurken liyakat, inanç ve çalışkanlık en önemli kriterimiz olacaktır.

Çünkü Ortahisar bunu hak ediyor, çünkü İYİ Parti bunu hak ediyor.

Genel Başkanımızın sözleriyle ifade ediyorum; “Sen ben yok biz varız” ilkesi, en önemli siyaset düsturumuz olacaktır.

Genel Başkanımızın Türkiye’yi bir bayram sofrasında buluşturma inancı ile ilçemizde de vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmadan büyük bir “Gönül Seferberliği” başlatacağız.

İnandığımız Büyük Türkiye ideali ve Trabzon sevdamızla, kongremizde desteklerinizi bekliyor, bütün hemşerilerimizi demokrasi şölenimizde buluşmaya davet ediyorum.

03.12.2022 tarihinde,  yapılacak olan İYİ Parti Ortahisar 3.Olağan Kongresi'nin ilçemize, ilimize, ülkemize iyilik getirmesini diliyorum.

Ortahisar İYİ olacak.
Trabzon İYİ olacak.
Türkiye İYİ olacak.”

Basın açıklaması sonrası kalabalık partili grup bir araya gelip fotoğraf çekildi. 


YÖNETİMİNDEN RAKİP ÇIKMIŞTI
Öte yandan kendi yönetiminden kendisine rakip çıkan Seher Melek de adaylık çalışmalarını sürdürüyor.