Manchester City'de forma giyen Türk yıldız İlkay Gündoğan da merkez üssü Kahramanmaraş olan deprem felaketlerine sessiz kalmadı. İlkay Gündoğan deprem bölgesine büyük bir yardımda bulundu.

Bild'de yer alan habere göre Türk asıllı Alman futbolcu eşi Sara Gündoğan ile birlikte deprem bölgesine iki tır dolusu ekmek bağışladı.

Balıkesir'den gıda hizmeti sağlayıcısı bir firma ile anlaşma sağlayan İlkay Gündoğan içinde birçok ürünün bulunduğu malzemeleri deprem bölgesine gönderdi.

İlkay Gündoğan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Ailem ve ben olaylarla çok meşguldük. Düşüncelerimiz artık kriz bölgelerindeki insanlarla. Şimdi hepimizin bir arada kalması çok önemli. İnsanlar bizim yardımımıza güveniyor. Şimdiye kadar aldığımız teşvik ve destek harikaydı! Şu anda bebek maması, battaniye, hijyen ürünleri ve sıcak tutan giysiler şeklinde daha fazla gıda ve malzeme bağışı toplamaya çalışıyoruz. Daha sonra Londra'daki Türk Büyükelçiliği ile koordineli olarak Türkiye'ye ulaşımı ayarlayacağız."

Bild'de yer alan haberin detayında İlkay Gündoğan'ın babası Balıkesir'de şantiyede ve nakliye ile ilgili problemleri çözdü.