İçişleri Bakanlığı, Süper Lig ekiplerinden Giresunspor için bağış incelemesi başlattı. Bakanlık, dağıtım yerlerine gönderdiği yazıda kulübe para verilip vermediği ve bunun niteliği soruldu. Spor28.com'un haberine göre, bakanlık 8 Temmuz 2022'ye kadar cevap verilmesini de talep etti.

80720221624529137968

İşte İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan paylaşım;

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü'nden Dernekler Denetçisi Mehmet Altınöz imzasıyla 2 Temmuz 2022'de dağıtım yerlerine gönderdiği yazıda şöyle denildi:

"İçişleri Bakanlık makamının 25.01.2022 tarihli onaylarına istinaden Giresunspor Kulübü Derneği hakkında uhdemizde yürütülen incelemeye esas olmak üzere;

Kulüp para verip vermediğiniz, vermişseniz bunun niteliğinin bağış ya da borç mu olduğu, ne şekilde verildiği nakit, banka havalesi, çek (çekin bilgileri), senet vb'den hangisi olduğu, karşılığında belge alınıp alınmadığı ve kime teslim edildiği, varsa kulübe ait para veya kıymetli evrakın üzerinizde bulunup bulunmadığının bilinmesine ihtiyaç duyurulmuştur.

Yukarıda belirtilen bilgileri ihtiva eden cevabın ve ilgili belge örneklerinin temin edilerek 08.07.2022 tarihine kadar denetçiliğimize ulaştırılmasının gereğini rica ederiz."

KARAAHMET-CANİKLİ GERİLİMİ SEBEBİ Mİ?

Giresunspor'a yönelik bu incelemenin arkasında Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet ile AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin ilişkilerinin bozulması olduğu iddia ediliyor. Karaahmet'in sahip olduğu medyada Canikli hakkındaki yolsuzluk iddialarının manşet yapılmasından sonra, kulüp için bu incelemenin başlatılması bir tesadüf olarak görülmüyor.