17 Kasım 2021 tarihinde düzenlediği Full Scenario Smart Life isimli etkinlikte yeni ürünlerini tanıtan Çinli şirket Huawei, Watch GT serisinin sporcu ve koşuculara özel yeni versiyonunu kullanıcılara sundu. Huawei Watch GT Runner, su geçirmez özelliği ve güçlü yapısıyla dikkat çekiyor.

Huawei, bugün gerçekleştirdiği etkinlikle Watch GT serisine bir yenisini ekledi. İsminden de anlaşılabildiği üzere koşuculara özel olarak üretilen akıllı saat, 38.5 gramlık hafif yapısıyla dikkat çekiyor. Anti-bakteriyel bir kayış barındıran Watch GT Runner, bu sayede sporcuların antrenman yaparken ter ve leke sorunları yaşamamasını sağlayacak.

huawei-watch-gt-runner-2

Bununla birlikte GT Runner, önceki sürümlere kıyasla %135 oranında artırılmış bir anten performansına sahip. Bu sayede sporcuların verileri daha hızlı izlenebilecek ve veri kaybının önüne geçilecek. Huawei’nin yeni işletim sistemi HarmonyOS ile gelecek olan GT Runner; Kugou Music, Himalayas, AutoNavi Maps ve Air Travel gibi birçok uygulamayı destekleyecek.

İşlemci: HarmonyOS
Ekran: 1.43 inç AMOLED ekran
Batarya: 7-14 gün ömürlü, kablosuz şarj özelliği
Ağırlık: 38.5 gram
Sensör: Nabız ölçer, ivme ölçer, jiroskop, HRM ve SP02

Watch GT Runner fiyatı
17 Kasım‘da Çin’de ön siparişleri başlayacak olan Huawei Watch GT Runner, 2188 Yuan (343 dolar) fiyat etiketiyle satışa sunulacak. 26 Kasım‘da Çin’deki kullanıcılarına teslim edilecek ve 19 Kasım‘da diğer ülkelerde de satışa sürülecek olan akıllı saatin Türkiye’de piyasaya sürülüp sürülmeyeceği şu an için belirsiz.

huawei-watch-gt-runner-3