Haberlobi - Haber Servisi // Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesinde bulunan 'KTÜ Kariyer Merkezi' biriminin 150 kişiyi ücretsiz olarak AK Parti'nin Adana'da düzenlediği mitinge getirdiğini iddia etti.

KTÜ Rektörü Hamdullah Çuvalcı'nın konu ile ilgili açıklama yapmasını beklediğini belirten Velioğlu tepkisinin şu sözlerle dile getirdi:

"KTÜ Kariyer Merkezi, 05/09/2014 tarihli ve 260 Sayılı Senato Kararı'yla KTÜ Rektörlük bünyesinde bir birim olarak kurulmuştur. Öğrencilerimizin mezun olmadan önce iş dünyasını tanımalarını sağlamak, mezun olduktan sonra kısa ve uzun dönemdeki kariyer planları konusunda destek olmak, dolayısıyla, profesyonel hayata daha kolay geçiş yapmalarına yardımcı olmak için kurulan Kariyer Merkezi, yönetmeliği 25/10/2021 tarihli 31639 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak, Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KM) hüviyetine kavuşmuştur.

Bu amaçlar için kurulan bir yapının kendi bütçesi ile 150 kişiyi ücretsiz olarak Adana'ya AK Parti mitingine getirmesi nasıl açıklanabilir? Bu seyehatin finansmanı başkaca bir yerden sağlandıysa, bu birimin kimlerle nasıl bir ilişkisi olduğu araştırılmalı ve açıklanmalıdır. Bu konuda ilk başta KTÜ Rektörü Hamdullah Çuvalcı Hocamızın bir açıklama yapmasını beklemekteyiz. 

Eğitimciler olarak kurumların politize edilmesi, eğitime vurulan en büyük darbe olacaktır. Yaklaşık 70 yıllık bir mazisi olan Şehrimizin en güzide değerlerinden biri olan KTÜ'nün isminin bu şekilde anılması bizleri derinden üzmüştür. Umarım en kısa zamanda KTÜ ismini politize eden sorumlular hakkında gerekli işlemler yapılır."

hasan kamil velioğlu

karadeniz-teknik-üniversitesi-1000x700