Mayıs ayında hayatlarını birleştiren Hadise ve Mehmet Dinçerler, magazin gündemindeki yerlerini koruyor.

İkilinin bir süredir gündemden düşmeyen aşk hayatı ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmezken, son olarak ayrılık rapçi Murda'ya bağlanmıştı.

İddiaya göre muhafazakar olarak bilinen Dinçerler Ailesi, Hadise'nin Murda'ya sarılmasını kaldıramadı.

Hadise, davayı açtı
Bu gibi olaylar nedeniyle psikolojik baskıya maruz kaldığı iddia edilen Hadise de geçtiğimiz dönemlerde boşanma davasını açmıştı.

5 aylık evliliğini sonlandırmaya karar veren Hadise, Beykoz Adalet Sarayı'na giderek dilekçe verdi.

"Psikolojik baskılar müvekkili oldukça yıprattı"
Dilekçede, "Davalı tarafın bu davranışları, zaman içerisinde psikolojik baskı boyutuna ulaşmıştır. Bu psikolojik baskılar müvekkili oldukça yıpratmış ve sadece kişisel hayatını değil, kamuoyuna yansıdığı üzere sanat hayatını da etkileyecek boyuta varmıştır. Bu nedenle, taraflar arasında karşılıklı olarak uyumsuzluklar kendini göstermiş, ayrı yaşamaya başlamışlar ve evlilikleri fiilen sona ermiştir. Tarafların bundan böyle birlikte yaşamaları mümkün değildir." denilmişti.

Duruşmaya Mehmet Dinçerler katılmadı
Beykoz 2. Aile Mahkemesi’nde bugün görülen ilk duruşmaya Hadise ve Mehmet Dinçerler katılmadı.

Tek celsede boşandılar
Kararını açıklayan mahkeme, Hadise ve Mehmet Dinçerler’i tek celsede boşadı.

"Maddi manevi bir talep yok"
Bir diğer yandan duruşma sonrası Hadise'nin avukatı açıklama yaptı. Avukat, "Söyleyecek bir şey yok, müvekkilim Hadise Açıkgöz tarafından açılan boşanma davasında karar verildi, iki taraf için de hayırlısı olsun. İki tarafın da maddi manevi bir talebi yok. Öyle talepler olsa süreç daha da uzun oluyor. 2 haftayı geçen bir süreç yaşandı ama sonunda neticelendi." ifadelerini kullandı.

Takıda anlaşamadılar
Takılar hakkında soruyu yanıtlayan avukat, "Protokol salı günü imzalandı, herhangi maddi manevi bir talep yok. Birtakım anlaşmazlıklar oldu ki süreç uzadı. Yoksa 1-2 günde biterdi." şeklinde konuştu.