Almanya 2. Ligi'nde geçen sezon olduğu gibi bu sezon da başarılı bir performans ortaya koyan Serdar Dursun, geleceği hakkında konuştu. Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden teklifler alan Serdar Dursun, Trabzonspor'a transfer olup olmayacağı konusunda açıklamalar yaptı ve bordo-mavililere açık kapı bıraktı. Serdar Dursun, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın 2022 Dünya Kupası yolundaki rakiplerini de değerlendirdi. İşte lig ve kupada 13 maçta 9 gol 3 asist yapan Serdar Dursun'un Ajansspor'a verdiği özel röportaj ve açıklamaları...
 
"Kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum, goller devam edecek"
-Serdar, geçen sezonki performansın yine üst seviyede. İşler senin ve takımın için iyi gidiyor. Klas goller de atıyorsun. Kendi performansın için neler söylersin?
 
Şu andaki performansım çok olumlu. Ligde 12 maç oynadık 9 gol attım ve 3 asist yaptım. Kupada da tur atladık. Orada da asistim var. Kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Eski takımım Greuther Fürt'e karşı 2 gol attım. Performansımdan memnunum. Gollerim devam edecek.
 
 
"Kulüpler anlaşırsa devre arası transfer olabilirim"
-Birçok ülkeden takımla adın anılıyor. Devre arası dönemde seninle ilgili sürpriz bir gelişme olur mu?
 
Menajerim çeşitli ülkelerle görüşüyor. Bonservisimi ve planlarımı soruyorlar. Transfer teklifleri alıyorum. Resmi teklifler de oldu. Kulübümle sözleşmem var. Ocak ayında kulübüm ne kadar bonservis ister bilemiyorum. Kulüpler arasında anlaşma olursa ve iyi de bir proje olursa belki devre arasında da takımdan ayrılabilirim. Yaza kadar buradayım. Yazın serbest oyuncuyum. Kulüp karar verecek. Hayırlısı olsun.
 
"Her oyuncu Trabzonspor gibi büyük bir camiada oynamak ister"
 
-Türkiye basınında, Trabzonspor'un seninle ilgili pişmanlık yaşadığı haberleri var. Okuma imkanı buluyor musun haberleri? Trabzonspor'a sıcak bakıyor musun?
 
Fanatik bir Trabzonsporlu yakınım var. Trabzon basınında benimle ilgili haber çıktığında beni arıyor, soruyor. Artık gel diyor (gülerek). Tabii ki Trabzonspor büyük bir camia. İyi bir hocaları ve güzel statları var. Her oyuncu Trabzonspor gibi büyük bir camiada oynamak ister.