Rusya'dan Türkiye'ye iyi haber

Rusya Federal Turizm Ajansı Başkanı Zarina Doguzova, "Eminim ki Türkiye normale dönerse, ortada sorun görmüyoruz" ifadelerini kullandı...

Rusya'dan Türkiye'ye iyi haber

Rusya Federal Turizm Ajansı Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova, Rusya'dan Türkiye'ye turizm hareketinin "iyi haberlere bağlı olduğunu" söyledi. Rus yetkili, Türkiye ile hava trafiğinin 21 Haziran'a kadar kapalı olduğunu, ancak "erken bir iyileşme ve açılma" umduğunu kaydetti.

St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu'nda (SPIEF-2021) İzvestia'ya demeç veren Doguzova, “Bu yıl turizm sektörünün ana borçları Türkiye'nin kapanması nedeniyle oluştu. Şu an doğrudan parasını ödeyip tur satın alan veya ön ödeme yapan bir milyondan fazla vatandaşımız. Bu ödemelerin miktarı 30 milyar ruble" dedi.

turkrus.com'un aktardığı habere göre; Doguzova, “Türk meslektaşlarımızın bize bildirdiği bu olumlu dinamiklerin, tekrar turizm hareketine başlamamıza izin vermesini umuyoruz. Eminim ki Türkiye normale dönerse, ortada sorun görmüyoruz. Yani tüm borçların, taahhütlerin hepsi hızlı bir şekilde yerine getirilecek ve vatandaşlar tatillerini yapacak" diye konuştu.

Doguzova, “Gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz. Konu sürekli gündemimizde" diye ekledi.

31 Mayıs'ta Rusya, Türkiye ile olan hava trafiği kısıtlamasını 21 Haziran'a kadar uzatmıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2021, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner25

sanalbasin.com üyesidir