Hodri meydan demelisin Veyis

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla soruşturma başlatılan Sedat Peker, 9. videosunu dün yayınladı. Peker, SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz'ın İçişleri Bakanlığı'na çağrıldığını ve yurt dışına kaçmasının söylendiğini öne sürerken Habertürk spikeri Veyis Ateş'e de yüklendi. 

Hodri meydan demelisin Veyis

Haberlobi/Haber Servisi

İddialara bugünkü Habertürk'teki köşesinde değinen Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Peker'in, Ateş'le ilgili sözleri için "İthamlar çok çok kötü" diye yazdı. Altaylı'nın yazısının ilgili kısmı şöyle: 

"Gelelim konunun beni yakından ilgilendiren tarafına. Peker’in ithamları arasında, Habertürk ekranlarından tanıdığınız Veyis Ateş’e yönelik olanlar da var.

"ÖYLE YAPARDIM"

Ateş’in AK Parti’ye yakın bir gazeteci olduğu sır değil. Bunda bir suç da yok. Ancak sonrasındaki ithamlar çok çok kötü. Meslekle bağdaşmayan şeyler. Doğru mudur, değil midir bilemem!

Doğru olmamasını umarım ve tercih ederim ama kimsenin ne kefiliyim ne velisi. Bu yüzden de aynı ekranı paylaştığım Veyis Ateş’ten beklentim bu vahim iddiaları net ve açık biçimde “yalanlaması".

Hodri meydan demesi.

Hatta meseleyi yargıya taşıması. Onun yerinde olsam öyle yapardım."

PEKER NE DEDİ

Peker, dünkü videosunda Habertürk spikeri Ateş'i de işaret etti. "Aranan adamın otelinde ne işiniz var" diyerek Veyis Ateş'e tepki gösteren Peker şunları söyledi: 

“Sezgin Baran Korkmaz, en son Mübariz de demişti, sendeki belgeler benim şirketim ama bende yok demişti, bende var kardeşim. Sakın onlarla anlaşayım deme, patlatırım rezil olursun. Müşteri portföyünün tamamı bende, hangi hakimler savcılar. Siz aranan adamın otelinde ne işiniz var? Hani lan faturalarınız? Suit odada kalıyorsunuz, 100 bin lira yapıyor, lan sizin maaşınız kaç para, hani fatura.”

KAYITLAR ÇIKACAK

“Veysi, senin kayıtlar da çıkacak Veysi... Bu Rasim Ozan Kütahyalı var ya, o da bizim Paramount Otel ekibinden” şeklinde konuşan Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Habertürk TV yayını sırasında, Peker’in eski sağ kolu olarak bilinen Erdal Aras’ın Veyis Ateş’i aradığını iddia etti.

Peker, şöyle devam etti: 

“O gün tartışma olurken Erdal Aras arıyor. Benim eski sağ kolum. Veysi’nin kendi cep telefonundan Erdal Aras’ın cep telefonu, ara verdiler ya, orada arıyor, o da tanıyor Reis’i ben de, sen de tanıyorsun, niye söylemiyorsun. Onun çünkü işi var. Onun işi İsmail Saymaz’ı bloklamak. Gazeteci ya, konuşuyor, aradaki yakınlıklarına bak. Erdal’la bu kadar yakınlar.”

“BU YARDIMCISIYDI"

Erdal Aras’ın Demokrat Parti’de görev aldığı dönemde, Veyis Ateş’in onun yardımcılığını yaptığını belirten Peker'in iddiaları şöyle devam etti:

“Bu Veysi Erdal’ın yardımcısı. Biz bu Veysi ile oturduk 6-7 saat Pucca’da oturduk, yemek yedik. Siz çok anlatıldığı gibi değilmişsiniz, entelektüel, bilgili bir insanmışsınız dedi. Bak buna hiç gıcıklığım yoktu, sarmayacaktım, bloke etti ya. Bitti artık, hiçbir şansı yok. Kayıt var Veysi.

Sağlık Bakanlığı’ndaki hikâyeni anlatmayacağım. Para konusunda biriyle ters düştün ya, onun ailesi benim sevdiğim bir aile. Şimdi seni patlatınca onu da patlatacağım. Sağlık Bakanlığı’nda sorun yaşadınız ya onunla, parayı sen aldın. Siz ne pislik insanlarsınız. Utanmadan TV’lere gidip şu hırsıza operasyon yapıldı diyorsunuz. İnsanlar güvenip sizi dinliyorlar. Bir ulusu manipüle ediyorsunuz, hırsız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner25

sanalbasin.com üyesidir