Abdulkadir Selvi: Venezuela’ya giden CHP milletvekili konuşmalı

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, eski Başbakan Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'ın da katıldığı Venezuela ziyaretinde yer alan CHP’li milletvekilinin konuşması gerektiğini söyledi.

Abdulkadir Selvi: Venezuela’ya giden CHP milletvekili konuşmalı

Hakkında organize suç örgütü lideri olmak suçlamasıyla yakalama kararı bulunan Sedat Peker, paylaştığı son videoda eski başbakanlardan Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'ın Venezuela'ya yeni uyuşturucu güzergahını düzenlemek için gittiğini söylemişti. Binali Yıldırım ise bu iddiayı reddederek oğlunun, söz konusu ülkeye yardım amaçlı test kiti ve maske götürdüğünü söylemişti. Cumhuriyet gazetesi, Yıldırım'ın Venezuela'da olduğu dönemdeki gümrük kayıtlarında maske  ve kit olmadığını yazmıştı. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi ise "test kiti ve maskelerin bir yolcunun yanında taşıyabileceği miktarda olduğu için gümrük kayıtlarında olmadığını" demişti. 

Venezuela’ya giden CHP milletvekili konuşmalı

Tüm bu gelişmelerden sonra Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, konuya ilişkin bugün bir yazı kaleme alarak, Venezuela ziyaretinde yer alan CHP’li milletvekilinin konuşması gerektiğini söyledi.

 Selvi'nin bugünkü yazısının ilgili kısmı şöyle:

Türkiye-Venezuela Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Serkan Bayram dün Meclis’te 4-8 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleştirdikleri resmi geziye ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Onları tekrar etmeye gerek duymuyorum ama buradan o gezide yer alan CHP İstanbul milletvekili Yüksel Mansur Kılıç’a bir çağrı yapmak istiyorum.

Sayın Kılıç, siz hem basın kartı sahibi bir medya patronu, hem de Meclis’te Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu üyesi olarak bu işleri iyi bilen birisiniz. Sizin de yer aldığınız gezide Türkiye ile Venezuela arasında “yeni uyuşturucu hattı” oluşturulduğu iddiaları var. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Katıldığınız gezide yeni uyuşturucu hattı oluşturulduğuna dair tanıklığınız var mı?

Ya da iddia edildiği gibi Türkiye ile Venezuela arasında bir uyuşturucu hattı oluşturulması yönünde bir çaba hissettiniz mi?  Sayın Kılıç, sizin tanıklığınız çok önemli. Doğrusu neyse söyleyin de, biz de ne olup bittiğini anlayalım.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner25

sanalbasin.com üyesidir