Haberlobi - Spor Servisi // Trabzonspor'da son haftalarda yaşanan Avcı'yı yeni planlara iteceğe benziyor.

Çaykur Rizespor maçında talihsiz bir sakatlık yaşayan Gervinho'nun sezonu kapatacağı öğrenildi.

Fildişi Sahilli oyuncunun eksikliğinde uzun vadede transfer yapılması beklenirken; kısa vadede Avcı'nın saha içinde nasıl bir sisteme döneceği merak konusu oldu.

İşte Avcı'nın altenatifleri:

Son haftalarda form grafiği yükselen Abdülkadir Ömür'ün yeniden kanat oynaması yüksek ihtimal olarak görülüyor. Sezon başında Marek Hamsik - Berat Özdemir - Bakasetas üçlüsünden oldukça verim alan Avcı'nın Abdülkadir'i kanata çekip bu üçlüyü bozmaması bekleniyor.

Avcı'nın diğer silahı ise Djaniny. Hucüm hattının her bölgesinde oynayabilen Djaniny'nin ayağında top tutabilen bir oyuncu olması nedeniyle zaman zaman kanatlarda görev almıştı. Djaniny'nin kanat oynadığı maçlarda ise forvet hattında Andreas Cornelius'un olması bekleniyor.

Avcı'nın genellikle hamle oyuncusu olarak kullandığı Yusuf Sarı'nın düşükte olsa ilk 11'e dönme ihtimali bulunuyor. Yusuf Sarı oyuna sonradan girdiği maçlara hareket kazandırırken bu sezon takıma 1 gol 1 asistlik skor katkısı sağladı.

Gervinho'nun sakatlığı sonrasında Avcı'nın hucüm hattında elinde, "Fode Koita, Salih Kavrazlı, Yusuf Sarı, Yunus Mallı, Abdulkadir Parmak" gibi isimler kaldı. (Genellikle maçlara yedek başladılar)

Bruno Peres sürprizi
Fenerbahçe maçında dizinden sakatlık yaşayan Bruno Peres, bugün düz koşulara başladı. Peres'in 6 Kasım'da oynanacak Beşiktaş maçına yetişmesi halinde iki maçtır sağ bekte görev yapan Dorukhan Toköz'ün yeniden yedek kulübesine dönmesi bekleniyor.