Haberlobi - Spor Servisi // Fatih Karagümrük'te takımın başına Andrea Pirlo'nun geçmesinin ardından İtalyan teknik adamın yardımcılarının kim olacağı merak ediliyordu.

Serdar Bali, Hamsik'in sakatlığındaki tehlikeyi anlattı Serdar Bali, Hamsik'in sakatlığındaki tehlikeyi anlattı

Karagümrük'ten yapılan açıklamada, Pirlo'nun 6 İtayan 1 Türk yardımcısının olduğunu açıkladı. Roberto Baronio, Paolo Bertelli, Nicola Pavarini, Mauro Bertoni, Antonio Gagliardi ve Alparslan Erdem kulüpte görev yapacak.

İşte teknik ekipte görev yapacak isimler:

Yardımcı Antrenör Roberto Baronio: Eski İtalyan Milli futbolcu olan Roberto Baronio, İtalya U18 ve U19 millî takımları ile Brescia ve Napoli U19 takımlarında teknik direktörlük yaptı. 2020-21 sezonunun başında Juventus’ta Andrea Pirlo’nun ekibine dahil oldu.

Atletik Performans Antrenörü Paolo Bertelli: İtalya A Milli takımının eski atletik performans antrenörü olan Paolo Bertelli, bunun yanı sıra Juventus, Chelsea, Roma, Fiorentina, Sampdoria ve Udinese gibi çeşitli takımlarda çalıştı.

Kaleci Antrenörü Nicola Pavarini: Brescia, Livorno, Reggina, Siena, Lecce ve Parma gibi takımların kalesini korudu. Juventus’ta A Takım’ın ardından altyapıda ve İtalya genç millî takımlarında baş kaleci antrenörü olarak çalıştı.

Maç Analisti Antonio Gagliardi: İtalya A Millî Takımı’nda 12 yıl boyunca maç analistliği tecrübesi bulanan Antonio Gagliardi, geçtiğimiz sezon Juventus’ta Andrea Pirlo’nun ekibine dahil oldu.

Yardımcı Antrenör Mauro Bertoni: Ciserano, Amicale ve son olarak Feralpi U-19 takımının teknik direktörlüğünü yapan Mauro Bertoni, bu sezondan itibaren Andrea Pirlo’nun ekibinde Karagümrük’te çalışacak.

Yardımcı Antrenör Alparslan Erdem: Ülkemizde Galatasaray, Gençlerbirliği, Bucaspor, Başakşehir ve son olarak 3 sezondur formamızı terleten eski futbolcumuz Alparslan Erdem, bu sezon Andrea Pirlo’nun ekibinde Karagümrük’te yardımcı antrenör olarak çalışacak.