Haberlobi/Haber Servisi

 2020 Avrupa Şampiyonası ikinci maçında A Milli Futbol Takımı'mız Galler ile karşı karşıya geldi. Bakü Olimpiyat Stadyumunda oynanan zorlu mücadele Galler'in 2-0'lık üstünlüğü ile sonuçlandı. Bu sonuçla millilerimizin 2. tur şansı azalsa da sona ermedi. Milli Takımın mucize de olsa şansı devam ediyor. Peki EURO 2020'de en iyi 3.'lük hesabı nasıl yapılıyor.

İşte detaylar...

A Milli Futbol Takımı 2020 Avrupa Şampiyonası (EURO 2020) A Grubu ikinci maçında Galler’e 2-0 yenildi.

İkinci maçından da mağlubiyetle ayrılan ay-yıldızlıların şansı hala devam ediyor.

A Milli Futbol Takımı'mız son maçını kazanarak en iyi 4, 3.'nün arasına girmeye çalışacak.

İKİNCİLİK ŞANSIMIZ KALMADI

Galler, grupta aldığı 4 puanla liderliğe yükselirken 3 puanı bulunan İtalya ile 1 puanı bulunan İsviçre’nin karşılaşmasında sonuç ne olursa olsun Millilerin ikincilik şansı bulunmuyor.

Son maçlar öncesinde İtalya'nın kazanması halinde 6 puana çıkacağı karşılaşmada, İsviçre kazanırsa puanını 4 puana yükselecek, beraberlik durumunda ise İtalya puanı 4 yapacak.

Grupta aldığı 2 yenilgi ve yediği 4 golle son sırada yer alan Türkiye’nin tur için tek şansı en iyi 4 üçüncü takım arasına adını yazdırmak olacak.

Türkiye 0 puanla 4. sırada yer alırken, İsviçre'nin 1, İtalya'nın 6, Galler'in ise 4 puanı bulunuyor.

İTALYA 2. TURU GARANTİLEDİ

Grubun favorisi İtalya, A Grubu'ndaki ikinci maçında İsviçre ile karşı karşıya geldi. Roma Olimpiyat Stadyumu'nda oynanan karşılaşma İtalya'nın 3-0 üstünlüğü ile tamamlandı. Gök Mavililer puanını 6'ya çıkararak gruptan çıkmayı garantiledi.

EN İYİ 3.'LÜK HESABI NASIL YAPILIYOR?

En iyi üçüncü takım belirlenirken, 6 grupta yer alan üçüncü sıradaki ekiplerin verileri masaya yatırılacak. Bu ülke takımları arasında; En fazla puan toplayan En fazla averajı olan En fazla gol atan ekipler doğrudan son 16'ya kalacak. Yani, puan farkının olduğu durumlarda puan; averaj söz konusu olduğunda averaj; gol söz konusu olduğunda atılan gol belirleyici olacak.