Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi, sağlık turizmi kapsamında Gürcistan'dan Trabzon'a çok sayıda hasta geldiğini ifade ederek, "Tiflis ile Trabzon arasında direkt uçak seferleri olması durumunda sağlık turizmi kapsamında gelen kişi sayısında önemli bir artış yaşanacaktır" dedi.

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, sağlık turizminde Trabzon'u ileriye taşımak için çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "Bu amaçla çok geniş bir katılımla sağlık turizmi vizyon toplantıları gerçekleştirdik. Ayrıca sağlık turizmi belgesi olan kamu ve özel hastaneler ile sağlık kuruluşlarının yer alacağı bir HİSER projesi hazırlıklarını sürdürmekteyiz. Amacımız komşu ülkelerimiz başta olmak üzere geniş bir coğrafyaya ulaşmak ve Trabzon'u Türkiye'nin ilk 5 sağlık turizmi merkezinden biri yapmaktır" dedi. Çelebi sözlerini şöyle sürdürdü:

"Trabzon'daki sağlık kuruluşları hali hazırda Gürcistan'da önemli tanıtım faaliyetleri gerçekleştiriyor ve önemli miktarda sağlık turizmi kapsamında kişi getiriyorlar. Bu sayının daha da artması ulaşım imkânlarının çeşitlenmesine bağlı. Özellikle Tiflis tarafından Trabzon'a yoğun talep var. Tiflis - Trabzon arasında karşılıklı direkt uçak seferlerinin başlatılması, sağlık turizmine büyük katkı sağlayacaktır. Trabzon'a sağlık turizmi için gelen yabancıların ilk sırasında Gürcistan vatandaşları var. Bu sayıyı daha da artırabiliriz."