Erkan Ocaklı Türk Halk Müziği ses sanatçısı (D. Trabzon – Ö. 2008, İstanbul). Aslen Artvin'in Arhavi ilçesindendir. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi'nden mezun oldu. Bağlama çalarak müzik hayatına başladı. Kırk albüm hazırladı. Çeşitli filmlerde rol aldı. Yönetmenlik yaptı. 2008 yılında tedavi gördüğü İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde öldü. Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Aynı zamanda Trabzonspor Onur Üyesi olan Erkan Ocaklı, Trabzonspor 1. Lig’e çıktığında “Yaşasın Trabzonspor 45’liği” adı altında özel bir plak yapmıştı. Plaktaki bir eserinin sözlerinde, “Yeşil sahaları yıktık, uşaklar yıktık. Yaşasın Trabzonspor 1. Lig’e çıktık” diye yazmıştı.

Ulusal anlamda seslendirilen ilk Trabzonspor türkülerini Bordo Mavi renklerimize gönül verenlere armağan eden Erkan Ocaklı, Trabzon ve Trabzonspor için onlarca kaliteli eserin de altına imza atmıştı.

Bizler Haberlobi ailesi olarak amansız bir hastalık nedeniyle 12 yıl önce 16 Kasım 2008 tarihinde hayata veda eden değerli sanatçımız Erkan Ocaklı’yı saygı ve rahmetle anıyoruz.