Elon Musk'ın avukatları Twitter davasında daha fazla zaman kazanmaya çalışıyor. Avukatlar, Twitter'ın eski güvenlik şefi Peiter Zatko'nun son iddialarını işleme koymak için daha fazla zamana ihtiyaçları olduğunu savunarak Twitter'a karşı davayı bir ay ertelemek için bugün bir karşı açtı.

Bu hareketle Musk'ın hukuk ekibi, Zatko'nun şirkete karşı yasal şikayetlerinin ayrıntılarını kullanarak Twitter'a karşı iddialarını değiştirmeye çalışıyor. Musk ve Twitter arasındaki davanın şu anda Ekim ayında başlaması planlanıyor ve bugün sunulan önerge, davayı Kasım ayına erteleyecek.

Elon Musk, Twitter davasını ertelemeye çalışıyor

Bu, Musk'ın 44 milyar dolarlık Twitter satın alımını tamamen sona erdirmek için kullandığı taktikle aynı. Twitter ilk olarak Musk'ı milyarlarca dolarlık satın alma anlaşmasını takip etmeye zorlamak amacıyla Temmuz ayında Musk'a dava açtı ve Musk satıştan çıkmaya çalışarak karşı dava açtı. Musk'ın hukuk ekibi bu sabah , Zatko'nun Twitter'daki son güvenlik eksiklikleri iddialarına atıfta bulunarak satın alma anlaşmasını feshetmesini isteyen bir bildirimde bulundu. Zatko'nun iddiaları, Musk'ın, Twitter'ı devralmasına son vermek için orijinal argümanına dayanıyor.

Zatko, geçtiğimiz hafta SEC, Adalet Bakanlığı ve Federal Ticaret Komisyonu'na Twitter'ı bilgi güvenliği konusunda ağır ihmalle suçlayarak şikayette bulundu. Zatko, şirketi, artan kullanıcı sayısı adına spam hesapların yayılmasını teşvik etmek, platformdaki bot profillerinin miktarını küçümsemek ve tüm işletmeyi eski yazılımlarla çalıştırmakla suçladı.