"Trabzon'da Kemal Kılıçdaroğlu fırtınası"

Kürsüye çıkan İmamoğlu, AFAD'ın bugün için (4 Nisan) Trabzon'a fırtına uyarısı verdiğini hatırlatarak, "Bir derdimi sizle paylaşmak istiyorum. AFAD'ın bir mesajı bana ulaştı. Ya güzel AFAD kıymetli AFAD kurban olayım milletimin acı yaşamış bölgesindeyiz orada gel bizimle işbirliği yap. İstanbul'a Trabzon'a güzel hizmetler sun. Milleti orada aldattın, Trabzon'u aldatma bari.

Size bir mesaj okuyacağım: Meteorolojiye göre yarın Trabzon'da kuvvetli fırtına bekleniyor. Ama burası doğru... Diyor ki ağaç, direk ve çatı devrilmesi çatı uçması hatta baca gazı zehirlenmesi olabilir... Yahu biz Temel Fıkrası anlatırız ama fıkralarımız akıllıca olur. Böyle aptalca olmaz. Ama bir konuda tutturdular.. Bugün Trabzon'da Karadeniz'de fırtına var. Trabzon'da biz Karadeniz fırtınasını biliriz. Onun adı Trabzonspor'dur. Ama bugün 13. Cumhurbaşkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu fırtınası var" dedi.

" açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Benim için bu güzel meydanın anıları var, ben ilk Cumhuriyet Bayramı'nı ilkokul öğrencisi olarak burada kutlamıştım. Sonra lise öğrencisi olarak nice bayramları kutladım. Allah nasip etti, Trabzon'un simgesi, ışığı, enerjisi, 35. yıldönümünde Trabzonspor yöneticisi olarak anıta çelenk koyan bir genç koydum. Hukuksuz bir şekilde seçimleri iptal eden iktidara karşı tarihinin en kalabalık mitingini yine mayıs ayında bu meydanda yaptık.

Bugün de bir tarih yazacağız. Bugün buradayım ama yalnız gelmedim. Bugün aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile geldim.

Bugün buradayız. Tevazu sahibi bir iktidarın inşası için buradayız. Çok değerli Genel Başkanı işte bu tevazuyu hayat boyu taşıyan memleketi için canını ortaya koyan ve her zaman doğrudan yana olarak Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanımız olacak.

Millet İttifakı olarak bugün verdiğimiz mücadelenin her aşamasında, milletimizin her sıkıntılı katmanına çare üretiliyor.

Eline bir tomar para alıp çocuğa para dağıtılmaz. Mesela ben çocuklara bu şekilde para dağıtandan harçlık alınmaz. Biz böyle biliyoruz. Öbür türlüsü insanı rencide eder. Veren eli, alan el görmeyecek. Parayı göstermek ayıptır.

Seçimi elimizde almaya kalktılar, milletimiz demokrasi tokadı attı. 4 yıldır bu iktidar sabah kalkıyor İmamoğlu, akşam yatıyor İmamoğlu diyor.

Ben buradan sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür ediyorum. Beni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olmam konusunda sağlıklı düşünerek, tartışarak, bir süreci yöneterek İstanbul'a aday yaptığı için teşekkür ediyorum. Ama belki bilmiyorsunuz İstanbul tarihinde ilk kez Trabzonlu belediye başkanı var. Ben Fatih Sultan Mehmet'in fethettiği Trabzon'da doğdum.

Hukuksuzluğa karşı en büyük desteği veren milletin arkasında olduğu makamı alaşağı edemez. Kim edemez? Bir avuç insan.. 2019 seçiminden sonra ne dediler? İstanbul'u kaybeden Türkiye'yi kaybeder dediler. Vallahi biz demedik İstanbul'u kazanan Türkiye'yi kazanır dediler. Onu da biz demedik... Ben Sinoplu hemşehrilerimle birlikteyken dedim ki 'Seni gidi seni...' o günden anladın seçimi kaybedeceğini... Kaybedecekler çünkü artık bir avuç insanın kazanma dönemi bitti.

Sevgili gençler sizden tam destek istiyoruz. Birleşe birleşe kazanacağız. Sizlerle birlikte her şeyin çok güzel olacağı dönemi başlatmak istiyorum. Çok güçlü altılı masa var. Lideri ve kurucusu sayın 13. Cumhurbaşkanımız bu süreci yürüttü ve bu güne geldik. Bize dedi ki siz de ekleneceksiniz ve çok çalışacaksınız. Çok çalışacağız, size layık olacağız."