Şenol Güneş’in ‘ekonomiyi batırdınız’ çıkışı ve hatırlattıkları


Şenol Güneş'in Yiğit Bulut'a ekonomi çıkışı ciddi şekilde gündem olduğunu görüyorum.
Şenol Güneş'in bu çıkışı aslında hükümete karşı ciddi bir eleştiri olarak da kabul edilir. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şenol Güneş’in adını Akyazı Spor Kompleksi’ne verdiği Akyazı stadyumu açılış töreninde Şenol Güneş için neler demişti?

Şimdi bu da merak konusu olduğu görülüyor.
Gelin o konuşmayı tekrar hatırlayalım;  


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açılışta şöyle konuşmuştu: "Sevgili Trabzonlular, kıymetli misafirler, sizleri en kalbi duygularla, hasretle, muhabbetle selamlıyorum. Bu yolda sizle can vermeye hazırız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. İçinde bulunduğumuz kompleks Şenol Güneş kompleksi. Şenol Güneş kardeşimizle biz dünya üçüncülüğü kazandık. Yıllarca A Milli Takımımız'ın kaleciliğini, kaptanlığını yaptı. Trabzonspor'un yıllarca kalecisiydi. Arkadaşlarımla yaptığım değerlendirmeler neticesinde stadın adını Şenol Güneş yapmayı kararlaştırdık. Bu ülkede emeği olanları ödüllendirmesini bilen bir milletiz.

Katar ile bugün 15 imza attık. Daha önce Katar'da 17 anlaşma yaptık. Bunlardan Trabzonspor da nasibini alacaktır. Bu muhteşem eserde emeği olan arkadaşlarımız var. Bakan arkadaşlarımı, yüklenici firmalar, mimarından mühendisine kadar tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum.”

 

 

ŞENOL GÜNEŞ İLE YİĞİT BULUT ARASINDA NE OLMUŞTU? 

UEFA Uluslar B Ligi'nde Macaristan'a deplasmanda 2-0 yenilmesiyle küme düşen A Milli Takım'ın teknik direktörü Şenol Güneş basın açıklamasında bulundu. Milli Takım'ın küme düşmesi sonucu yöneltilen eleştirilere yanıt veren Güneş, "Almanya 6 tane yedi diye dünya futbolundan yok mu oldu? Bu Milli Takım, sonuç alırsa iyi almazsa kötü mü diyeceğiz? Bunu yapmayalım" dedi.
 
Açıklamasının devamında yıllık 3.2 milyon Euro maaş almasına yönelik eleştirilere değinen Güneş, "Benim maaşım belli, gidin merak ediyorsanız sorun. Bir haber yapmışlar, her yere dağıtmışlar gidiyor. Ekonomiyi batırmış adam bana ekonomiden bahsediyor. Ben para çalmadım ki! Ben çalışıyorum, çalıştığımın da karşılığını alıyorum. Beni kimse paspas yapamaz" ifadelerini kullandı.


Şenol Güneş'in "Ekonomiyi batırmış adam bana ekonomiden bahsediyor" şeklinde sözleri sosyal medya hesabından Milli Takıma ve federasyona yönelik sert eleştirilerde bulunan Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut'u getirdi.
 
Yiğit Bulut, Milli Takım'ın küme düşmesinin ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti: "Milyonluk transferler, yaşanan şımarık hayatlar Vergisi kaçırılan transfer paraları Vatandaşın cebinden çıkan milyarlık borçlar ve silinen faizler Futbol hariç her şeyle ilgilenen milyonlar ödenen şımarık federasyon ve üyeleri."