Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde aynı aileden 4 kişinin silahla vurulmuş halde ölü bulunmasına ilişkin valilikten yazılı açıklama yapıldı.

Bugün sabah saatlerinde iddialara göre Uzunköprü'nün Elmalı Köyünde yaşayan bir aileden haber alamayan yakınları eve gittiğinde vahşetle karşılaştı. Anne, baba, çocuk ve dedenin silahla vurulmuş olduğunu gören komşular durumu jandarma ve ambulans ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, 4 kişinin hayatını kaybettiğini belirledi.

EKİPLER OLAY YERİNDE
Cesetlerin; dede Mehmet Güler ile aynı adı taşıyan oğlu Mehmet Güler ve eşi Filiz Güler ile çiftin çocukları Anıl Güler'e ait olduğu öğrenildi. İhbarla olay yerine gelen jandarma ekipleri, geniş çaplı soruşturma başlattı. Cumhuriyet savcısının ve olay yeri inceleme ekiplerinin olay yerinde incelemeleri devam ediyor.

son-dakika-edirne-de-4-kisilik-aile-silahla-14827869_7815_m

EDİRNE VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA: AV TÜFEĞİ BULUNDU
Edirne Valiliği'nden de feci olayla ilgili açıklama geldi. Olay yerinde bir adet tabanca ve av tüfeği bulunduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "29.03.2022 tarihinde Uzunköprü ilçemize bağlı Elmalı köyümüzde bir hanede ateşli silahla vurularak 4 kişinin öldüğünün ihbar edilmesi üzerine olay yerine Jandarma ekipleri ivedilikle sevk edilmiştir. Yapılan ilk incelemede aynı aileden M.G,M.G,A.G, ve F. G. isimli vatandaşlarımızın ateşli silahla vurularak hayatını kaybettiği tespit edilmiştir. Olay yerinde bir adet tabanca ve av tüfeği bulunmuş olup konuyla ilgili tahkikata devam edilmektedir."

edirne cinayet (7)

"HİÇ HUSUMETLİSİ YOKTU"
Öte yandan Güler ailesinin yakınları, evin önünde toplanarak gözyaşı döktü. Köy halkından Musa Arıcan, "Ölen kişinin eniştesi var, sabah süt getirmediğini görüyor ve muhtara haber veriyor. Muhtarla birlikte gidip bakıyorlar, durumu görüyorlar. Muhtarın eşi hatta bayılacak gibi oldu. Ölen kadın, benim dayımın torunu oluyor. Hiç husumetlisi yoktu" dedi.

Filiz Güler'in kardeşi Lale Uçar da "Yengem aradı, 'Filiz ablanlarda katliam olmuş' dedi. Ben de 'Haberim yok' dedim. Buraya geldik, içeri sokmadılar, göremedim. Ölen kişi, büyük ablam oluyordu" diye konuştu.

Kapadokya'da balon kazası: 2 ölü, 3 yaralı Kapadokya'da balon kazası: 2 ölü, 3 yaralı

edirne cinayet (4)

edirne cinayet (3)