Trabzonspor'da sezonun ilk devresinde uzun süreli sakatlığı sonrasında sözleşmesini karşılıklı olarak fesheden Edgar Ie, Mundo Deportivo'ya konuştu.

Trabzonspor'da sezonun ilk devresinde uzun süreli sakatlığı sonrasında sözleşmesini karşılıklı olarak fesheden Edgar Ie, Mundo Deportivo'ya konuştu.

Abdullah Avcı: 'İlk yarı değil; ikinci yarı beni tatmin etti' Abdullah Avcı: 'İlk yarı değil; ikinci yarı beni tatmin etti'

27 yaşındaki futbolcu Trabzon'da mutlu olduğunu ancak sakatlığı sonrası takımın kendisini yarı yolda bıraktığını belirterek, "Orada mutluydum, her şey yolunda gidiyordu. Sakatlanana kadar oynuyordum. Bana Türkiye'de ameliyat olmam gerektiğini söylediler ama ben Portekiz'de ameliyat olmayı tercih ettim. Önce onay verdiler ama sonra ya Türkiye'de olacağımı ya da sözleşmemi feshedeceklerini söylediler. Türkçe bilmediğim ya da İngilizcem iyi olmadığı için kendimi rahat hissetmedim ve bir tercümanla gittim. Ülkemde ameliyat olmayı tercih ettim. Bunu anlamadılar. Beni yarı yolda bıraktılar." sözlerini dile getirdi.

edgar-ie-sakatlığı

"Sözleşmemi yenilemek üzereydim"
Sakatlığı öncesi sözleşmesini yenilemek üzere olduğunu da belirten Edgar IE, "Futbolun acı gerçeği. Üstelik sakatlanmadan önce sözleşmemi yenilemek üzereydim. Şu anda iyileşmeye odaklandım. Şanslıyım ki her şey yolunda gidiyor ve iki ay içinde hazır olmayı umuyorum. Orada her şey iyi gidiyordu. Takım arkadaşlarım ve taraftarlar için en iyisini diliyorum." dedi.

Galatasaray -Barcelona yorumu
Kariyerinde daha önce Barcelona B forması da giyen futbolcu, Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'nde Barcelona ile karşılaşacağı maçı değerlendirerek, "Şu anda iyi durumda değiller. Lig sıralamasında bu görülebilir. Teknik direktörü değiştirdiler ve Barcelona bundan avantaj sağlayabilir. İşler yolunda gitmediği için orta sıralardalar." sözlerini sarf etti.

Kerem Aktürkoğlu'na övgüler
Sarı-Kırmızılı ekibin başarılı futbolcusu Kerem Aktürkoğlu'na da değinen Edgar IE, "O yetenekli ve hızlı bir kanat oyuncusu. Çok genç ve teknik olarak çok iyi bir kontra ataklar yapıyor" değerlendirmesinde bulundu.