Haberlobi - Haber Servisi // Trabzon Baro Başkanlığı görevini yürüten Sibel Suiçmez'in Türkiye Barolar Birliği'ne seçilmesinin ardından Avukatlık Kanunu gereğince yönetim kurulunda yapılan seçimle Avukat Duygu Keleş Aydın, Trabzon Baro Başkanı olarak seçilmişti.

Trabzon Barosu'nda başkanlık seçimleri bu yıl içerisinde yeniden yapılacak.

Seçimlere mevcut görevi yürüten başkan Avukat Duygu Keleş Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı duyuru ile aday olduğunu açıkladı.

duygu-keleş-aydın-1000x700

Duygu Keleş Aydın mesajında şu ifadeleri kullandı:

Hukukun üstünlüğüne inanan, insan haklarını koruyan, görevini hakkı ile yerine getiren ve adaletin gerçekleşmesi için mücadele eden değerli meslektaşlarım, 2016 yılında sizlerin teveccühü ile mensubu olmaktan her zaman gurur duyduğum Trabzon Barosu Yönetim Kurulu üyeliğine seçildiğim günden bu yana, baromuzun her kademesinde büyük bir özveri ile çalıştım.

Yaklaşık 4 ay önce başkanımız Sayın Av. Sibel Suiçmez'in Türkiye Barolar Birliği Başkanvekilliğine seçilmesi akabinde görevi bırakması üzerine, Avukatlık Kanunu gereğince yönetim kurulu içerisinde yapılan seçimle ve yönetim kurulu üyesi yol arkadaşlarım, meslektaşlarımın desteği ile Trabzon Barosu Başkanlığı görevine getirildim. Şahsıma layık görülen ve taşımaktan onur ve mutluluk duyduğum Trabzon Barosu başkanlığı görevini üstlendiğim günden bu yana, çok kısa bir süre olmasına rağmen siz kıymetli meslektaşlarımın da desteği ile büyük bir emek harcayarak en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorum ve getirmeye devam edeceğim.

2016 yılından bu yana meslek üstadlarımdan, birlikte yola çıktığım arkadaşlarımdan, herbiri birbirinden kıymetli siz değerli meslektaşlarımdan öğrendiklerimle ve süreçte edindiğim tecrübelerle önümüzde dönemde Trabzon Baro Başkanlığını layığı ile yerine getireceğimi biliyor ve inanıyorum.

Siz değerli meslektaşlarımın da bu yolda bana sonsuz destek olacağınıza dair şüphesiz inancım ile Trabzon Barosu başkanlığı görevine adaylığımı açıklıyorum.

2003 yılında stajyer avukat olarak adım attığım günden bu yana, avukatlık mesleğini adliye koridorlarında, mahkeme salonlarında ve keşif mahallerinde bizatihi icra ediyorum. Dolayısı ile meslek sorunlarımızı, gelecek kaygılarımızı, yapmak istediklerimizi ya da yapamadıklarımızı biliyor, görüyor ve bizzat yaşıyorum.

Trabzon Baro başkanlığı görevine şahsımı layık görmeniz halinde sizlerden aldığım güç ve inançla, demokratik hukuk devletinin olmazsa olmazı, yargının asli ve kurucu unsuru, savunma makamının yeri doldurulmaz temsilcisi, hukukun üstünlüğü ve adalet için yılmadan çalışan siz değerli meslektaşlarım için meslek sorunlarımızı aşmak ve ortadan kaldırmak için büyük bir özveri ile çalışacağıma söz veriyorum.