Erling Haaland, Zlatan Ibrahimovic, Mario Balotelli gibi üst düzey futbolcuların menajerliğini yapan 54 yaşındaki Mino Raiola'dan gelen acı haber, Futbol dünyasını yasa boğdu.

Alman Bild Gazetesi, İtalyan menajerin 12 Ocak'ta acil olarak hastaneye kaldırıldığı ve çok ağır bir ameliyat geçirdiğini iddia etmişti ancak Raiola cephesi açıklama yapmış ve hastaneye kaldırılmasının acil bir durum olmadığını ve daha önce planlanan rutin kontrollerinin yapıldığı belirtilmişti.

Raiola'nın hastaneye kaldırılmasına neden olan akciğer rahatsızlığının koronavirüsle bağlantılı olmadığı ancak gün geçtikçe ağırlaştığı ifade edilmişti. San Raffaele hastanesinde görev yapan Profesör Alberto Zagrillo da ameliyat iddialarını yalanlamıştı.

İtalyan basınına yansıyan haberde 54 yaşındaki Raiola'nın akciğerinde yaşadığı rahatsızlık nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi. Geçirdiği ağır ameliyatın ardından yoğun bakımda tutulan ancak tedaviye yanıt vermeyen dünyaca ünlü menajerin hayata gözlerini yumduğu ifade edildi.