Kahramanmaraş'ta 7.4 şiddetindeki deprem, çok sayıda can kaybına yol açtı.

Deprem sonrası uluslararası medya kuruluşları, gelişmeleri geniş kapsamlı şekilde son dakika notuyla okurlarına aktardı.

Reuters: Ölümcül Türkiye depremi

Reuters, "Ölümcül Türkiye depremi" diye yazdı. Ekiplerin, enkaz altında kalanları kurtarmak için harekete geçtiği belirtildi.

Depremin Lübnan ve Suriye'den de hissedildiği aktarıldı. Gaziantep'ten Erdem adındaki vatandaşın, "Yaşadığım 40 yıl boyunca hiç böyle bir şey hissetmemiştim." ifadesine yer verildi.

BBC: 10 il etkilendi

BBC, "Türkiye'nin güneydoğusunu vuran güçlü depremde çok sayıda kişi öldü" dedi.

Haberin ayrıntısında, güçlü depremin, Suriye sınırına yakın geniş bir alanda etkili olduğu, çok sayıda insanın hayatını kaybettiği belirtildi ve şöyle denildi:

Birçok bina çöktü. Hayatta kalanları aramak için kurtarma ekipleri görevlendirildi. Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10 ilin etkilendiğini söyledi: Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Malatya, Şanlıurfa, Adana, Diyarbakır ve Kilis.

Beyrut'taki öğrenci: Çok korkunçtu

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta öğrenci olan Mohamad El Chamaa'nın, "Bir şeyler yazıyordum. Birdenbire tüm bina sallanmaya başladı. Pencerenin yanındaydım. 4-5 dakika sürdü, çok korkunçtu. Akıllara durgunluk veriyordu." ifadeleri aktarıldı.

dunya-kahramanmaras-depremini-yakindan-takip-etti_0876a235dunya-kahramanmaras-depremini-yakindan-takip-etti_088f0638dunya-kahramanmaras-depremini-yakindan-takip-etti_08792722