Haberimize başlamadan önce tüm Ak Parti ilçe başkan adaylarına başarılar diliyoruz.

 

Seneler önce siyasete atılmama sebep olan Halil İbrahim Demirtaş'ın Ortahisar ilçe başkanlığına adaylığını bende heyecanla takip ediyorum.


Teşkilatçılığı ön planda tutan, genel merkezci bir yapıya sahip kendisi.Halil İbrahim Demirtaş bugüne kadar verilen görevleri genel merkezin istediği gibi yerine getirdi.Bir çok isim geldi geçti gerek belediye başkanı gerek milletvekili gerek bakan gerek il ve ilçe başkanı ama ev sahibi olarak Demirtaş hep buradaydı.

 

İl başkanlığında aldığı görevle ön planda görünsede bugüne kadar Trabzon'a gelen tüm genel merkez adaylarının yanındaki güç Demirtaş'dı.Ev sahibi dedik ya boşuna demedik gerçekden de bir ev sahibi ciddiyetinde gelen adayları şehre tanıtırken tüm organizasyonlarında da yine onun imzası vardı.Hatta işi abartmak diye bilirsiniz ama havaalanı karşılamalarından ziyaretlere kadar diyim siz anlayın.Şimdi bu sözler belki sizlere tuhaf gelebilir belki ''Koskoca bakanı İbrahim bey mi tanıttı'' diye düşüne bilirsiniz ama durum tamda böyleydi.

 

Burada tek tek isimleri yazıp konuyu Halil İbrahim Demirtaş'ın dışına çıkarmak istemiyorum ama şehrin merkezini bilmeyenler vardı.Neyse ki ev sahibi hep buradaydı görevini tam yaptı.Ak partinin şehirdeki başarısının arkasındaki isimlerden biri oldu.Seçim zamanları herekes (Partiye dün gelmişler bile) avucunu görev diye avuştururken o perdenin arkasında bu organizasyonları çeviren kişiydi.Bugüne kadar aldığı görevleri felan bir yana bırakalım ben kendisini partinin daha hiçbir şey olmadığı dönemden sokakta bayrak asarkenden tanıyorum.O yüzden şuan görev bekleyip 'ben parti için çalıştım' diyenler bir kez daha düşünmeli...

 

 

 

 

ALTUNTAŞ ADAY OLABİLSE ADAY OLMAZDIM

 

 

Halil İbrahim Demirtaş geçenlerden yaptığı bir açıklamada ''Ortahisar’ımızda zorunlu bir bayrak değişimi yaşanacaktır. Mevcut Başkanımız Temel Altunbaş 3 dönem boyunca ilçemize, teşkilatımıza çok güzel hizmetlerde bulundu. Kendisine teşekkür ediyoruz, eğer devam etmesine imkan olsaydı bizler bugün bu göreve talip olmayacaktık'' demiş ve bayrağı devralma nedenini açıklamıştı.Demirtaş bunu ilk kezde yapmıyordu belki çoğu kişinin bilmediği bir dönemde Revi'ye karşı bir harekat başlamış hatta bu hareketde bulunanlar o dönemde basına Demirtaş'ın da adını sızdırarak kendisinin ismini il başkanlığı için geçmişti.

 

 

Başka bir insan olsa bundan mutlu olur belkide gaza gelip görev aldığı yönetimi eleştirip bu zümre ile hareket edip Revi'yi düşürebilirdi ama Demirtaş tetikçi değil kendisinin deyimiyle bu davanın askeriydi ve Revi hakkında yazılanlara ilk sert tepkide ondan gelmişti.Demirtaş ''Yazıklar olsun 3-5 FETÖCÜ'nün şehri dizayn etmesine ön ayak oluyorsunuz'' demişti.

 

 

 

 

ADAYLIK SAYESİNDE TABANLA ANCA TANIŞANLAR VAR

 

 

AK Parti Trabzon Ortahisar İlçesi Başkan adaylığı yarışının en fazla destek gören isimlerinden olan Halil İbrahim Demirtaş görevi istemem yan cebime koy diyenlerden olmadı ve ortaya çıkıp biz bu göreve talibiz dedi.Kendisinin bir gazeteye verdiği demeçte olduğu gibi ''Ak Parti'de görev istenmez verilir'' şimdi akıldaki soru Demirtaş hakettiği bu görevi alabilecek mi?


Ortahisar haricinde bir çok ilçede de adaylar boy gösteriyor Demirtaş ile yaptığımız bir sohbette geçen bu anektoduda iletmeden geçemeyeceğim.Bir anda ortaya çıkan adaylar tabanla hiçbir ilişkide olmadığı için zorluklar çekiyor.Neyseki böyle süreçlerde aday olup mecburende olsa tabanla tanışma imkanı buluyorlar.Ak partide genel bir söyleyiş olan 'kongreler bayramımızdır' sözü bu dönemde dahada önem arz ediyor.

 

SAHADA,SOSYAL MEDYADA VE BASINDA BÜYÜK DESTEK

 

Halil İbrahim Demirtaş için her alanda büyük bir destek var.Geçtiğimiz günlerde Sosyal medya'da yönetici olan bir çok isim kendisine destek mesajı yayınlarken basında da bir çok sitede kendisinin demeçlerine ve açıklamalarına yer verildi.Bunun haricinde kendisine yerel yöneticilerden de büyük destek var.
Demirtaş bunca desteğe rağmen hep 'Karar Genel Merkezimizindir, Yerel yöneticilerden önemli destek ve önerilerini duymak bizleri heyecanlandırıyor. Hizmet yolunda partimizin her zaman bir neferi olarak görevimi devam ettirmeye İl Başkanımız Haydar Revi ile birlikte devam edeceğiz. Ortahisar başkanlığı olur, olmaz şahsım için çok önemli değil. Başkan olmasam da ben Ortahisar’ımız için Trabzon’umuz için bugüne kadar olduğu gibi aynı şevk ve kararlılıkla çalışmalarımızı durmadan sürdüreceğiz.' diyerek bu görevin gelmesi veya gelmemesinin bir değişiklik getirmeyeceğini göreve devam edeceğini belirtiyor.

 

Bizde Haberlobi Ailesi olarak Demirtaş'a bu zorlu yolda başarılar diliyoruz...

 

Burak Çimşit