A Milli Takımımız hazırlık maçında Gaziantep'te Çekya ile karşılaştı. Mücadelede Cüneyt Çakır da jübile yaptı ve aktif hakemlik kariyerine nokta koydu. İlk 5 dakika karşılaşmayı yönetecek olan Çakır'a son maçında tribünlerden büyük ilgi vardı. 

Bu karşılaşma sadece bir hazırlık mücadelesi değil aynı zamanda Cüneyt Çakır için de çok özel bir anlam taşıyor. 1994 yılında hakemliğe başlayan ve 2006'dan bu yana FIFA kokartı taşıyan başarılı hoca bugün bir defteri kapattı.

Cristiano Ronaldo'nun 2018'den bu yana bacak kasındaki değişim Cristiano Ronaldo'nun 2018'den bu yana bacak kasındaki değişim

Dünya Kupası dahil olmak üzere bugüne kadar 622 maç yöneten 45 yaşındaki Çakır, Çekya sınavıyla aktif hakemlik kariyerine nokta koydu.

BU JÜBİLE TARİHE GEÇECEK

UEFA'dan alınan izinle Türkiye-Çekya maçının 5 dakikasını yöneten olan Çakır futbol tarihinde ilk kez milli maçla jübile yapan hakem olarak unutulmayacak.

Mücadelenin ilk düdüğünü çalan olan tecrübeli hakem, 5. dakikada oyunu durdurarak yeşil sahalara veda etti. Son maçına çıkan Cüneyt Çakır'a, Gaziantep'te yoğun ilgi vardı. Deneyimli hakem de bu ilgiyi karşılıksız bırakmadı.

Fh8C_QHXoAA60ZqFh8UDowXwAgqYVq