Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşti. İki Rusya-Ukrayna savaşını ele aldı. Erdoğan, diplomasiye dönülmesi konusunda çağrı yaptı, daha önceki görüşlerini Putin'e bir kez daha aktardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin telefonda bir kez daha görüştü. Başkan Erdoğan, Putin'in Donbass'a özel harekat emri sonrası ilk teması kurdu.

Sputnik'in haberine göre; Erdoğan, dün olduğu gibi bugün de diplomasi çağrısı yaptı. Erdoğan, Donetsk ve Luhanks kararınına karşı olunduğunu bir kez daha aktardı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise NATO'nun endişelerini gözardı ettiğini söyledi. Güvenlik gerekçelerinden bahsetti.

Türkiye’den üst düzey bir heyet Libya’ya gidecek Türkiye’den üst düzey bir heyet Libya’ya gidecek

vladimir-putin-1000x700

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HEM PUTİN İLE HEM DE ZELENSKİY İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün de Vladimir Putin' ile telefonda bir görüşme gerçekleştirmişti. Erdoğan, diplomasinin sürmesi gerektiğini ifade etmiş, 'Savaş kimseye yarar getirmez' demişti. Erdoğan, Rusya ile Ukrayna arasında arabulucu olabileceğini ifade etmişti.

Başkan Erdoğan, Afrika ziyareti sırasında Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile de telefonda görüşmüştü. Erdoğan, Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü savunduklarını ifade etmişti. Zelenskiy, Erdoğan'a teşekkür etmişti.

vladimir-zelenskiy