Haberlobi - Haber Servisi // Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis'in Ahlat ilçesinde, 26 Ağustos'ta düzenlenecek olan Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 Anma Etkinlikleri'nden döndükten sonra Doğu Karadeniz ziyaretine çıkacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rize ziyaretinin de yer aldığı Doğu Karadeniz seyahatini 3-6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirmesi bekleniyor.

3 Eylül Cuma günü Doğu Karadeniz ziyaretine çıkması beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rize, Artvin, ve Trabzon'daki programlarını tamamladıktan sonra 6 Eylül'de Rize'den ayrılması bekleniyor.

26 Ağustos Perşembe günü Ahlat'ta düzenlenecek programdan döndükten sonra Doğu Karadeniz programına başlayacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Malazgirt’teki inşallah halkla buluşmamızla ve ondan sonraki programımızla beraber dönecek ve döndükten sonra Doğu Karadeniz’den programlarımızı devam ettireceğiz. Doğu Karadeniz’de hem sel felaketinden kalan nedir, Artvin’de durum nedir? Bunları yerinde görmek istiyoruz. Bir taraftan da Salarha Tüneli ve İkizdere Tünelinin de açılışlarını yapacağız. Sadece felaketlerle değil bir de yapılan güzel yatırımların da açılışlarını yapmak suretiyle yola devam edeceğiz" dedi.