Haberlobi/Haber Servisi

Trabzon’da hafta yine Çömlekçi’nin tıkanmasıyla başladı. Trafikte Pazarkapı -Çömlekçi Tüneli arası saat 9’a kadar kitlendi. Bu nedenle büyük sorun yaşayan sürücüler, şehir içinde rahatlama bekliyor. Alt yapı çalışmalarının da etkisiyle şehrin bazı yollarının kesilmesi de cabası! Şimdi Değirmendere tünel projesi yeniden gündeme geldi.

SAHİL YOLU ŞEHİR İÇİN GİBİ 

Trabzon İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Muzaffer Aydın, konuyla alakalı sorumuza, “Çevre yolu ya da Değirmendere Tüneli’nin hemen ama hemen acilen yapılması gerekir. Trabzon’un ana yolu sahil yoludur. Sahil yolu aynı zamanda şehir içi yol gibi de kullanılıyor. Şehir içi yol olunca giriş, çıkışlar, kavşaklar çok fazla. Şehirlerarası yol standartlarında olsaydı bir şehrin girişinde bir de çıkışında olurdu ve problem de olmazdı. Trabzon çevre yolunun mutlaka yapılması gerekir. O yapılmadığı sürece biz mevcut yol ağımızla bu tür problemleri sürekli yaşayacağız. Çevre yolunu yapamıyorsanız Değirmendere’deki çift tüplü tünelleri mutlaka yapmak zorundasınız. Tünellerin yapılması zaruri ihtiyaçtır Trabzon için..” dedi.

Değirmendere Projesiyle alakalı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, en son, "inceleme aşamasında, Trabzon'un istemediği birşeyi yapmayız. Çalışmalarımız sürüyor" demişti. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç de projeye itiraz etmişti.