Trabzonspor Yöneticisi Müminhan Bilgin, Geneçlerbirliği maçı sonrası açıklamalar yaptı. 

Açıklamalarında öne çıkan detaylar şunlar; 

  • “Bu yıla başlarken bir takım sıkıntılarla başladık. Özellikle harcama limitlerimiz ve pandeminin getirdiği büyük ekonomik kayıplar. Bunun tolere edilerek lig düzeninin oturtulması, 21 takımla oynanması gibi bir çok bilinmezin içinde olduk.” 
  • “Puan durumuna baktığımızda 40 maçta 71 puana ulaşmış bir Trabzonspor. Borç yapılanmasını çözmüş, futbolcusuna, çalışanına UEFA’ya, piyasaya borcu olmayan bir Trabzonspor var. Harcamaları limitlere paralele hale getirilmiş bir kulüp. Bu modeli tutturulabilmek için çok sıkıntı yaşadık.”
  • “Hep zirve beklentisi olan ve şampiyonluk mücadelesinin içinde olması gereken bir kulüp. Bütün bunlar bir çok bilinmezin olduğu bir dönemde hepimiz yordu ve gerdi. Bütün futbolcu kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Bu kadar sık trafikli zor bir lig oynandı.”
  • Koronaya yakalanıp geri dönen bir çok futbolcu da oldu. Bütün bu sıkıntılara rağmen Trabzonspor oldukça başarılı oldu. Harcama limitlerini de aşmadık. Düzenli bir planlamayla kendi kalitemize uygun bir sıralamayı yakaladık. Kulüplerin harcamalarına bakıldığında en iyi olan Trabzonspor. Kafaya oynayan takımlar ile aramızda en az 3 kat fark var.