Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonu’ndaki buluşmaya Trabzon Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Atilla Çimer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Karal, Fatih Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Yazıcı, Fatih Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Taner Altun, Doç. Dr. Mustafa Ürey, Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aynur Yılmaz, Fatih Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Emine Timuçin, Ortahisar Halk Eğitimi Merkezi’nden koordinatör olarak katılan Usta Öğretici, Ayla Verep ve Sibel Kadıoğlu Tüzüner, özel gereksinimli öğrencilerin eğitiminde yardımcı olan Üniversite Fatih Eğitim Fakültesi ve Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri ile özel gereksinimli öğrencilerin aileleri eşlik etti.
 
Trabzonsporlu oyuncu Özdemir, Cihan Bahçekapılı ile çeşitli oyunlar oynadı ve fotoğraf çektirdi.  Daha sonra Bahçekapılı’ya hediye takdim eden Özdemir, kendisi ile vakit geçirmekten büyük bir onur duyduğunu belirtti. Özdemir, “özel gereksinimli öğrencilerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duydum.  Farkındalık oluşturduğu için Trabzon Üniversitesi’ne teşekkür ediyorum” dedi. 

2-273

ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLER İÇİN İŞ BİRLİĞİ

Bahçekapılı’nın Trabzon Üniversitesi ile Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında özel gereksinimli öğrencilere yönelik olarak imzalanan iş birliği kapsamında Üniversitede bulunduğunu ifade eden Fatih Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Yazıcı, “Protokol kapsamında pazartesi ve perşembe günleri faaliyetler yapıyoruz. Bu Türkiye’de sadece Trabzon Üniversitesi’nde gerçekleştirilen bir faaliyet. Bunu yaygınlaştırarak, etkisini bütün Türkiye’de de bir model olacak şekilde genişletmek istiyoruz. Çocuklarımızın gelişimini ve toplumsallaşmalarını izliyoruz. Eğitimlerin onların gelişimine çok önemli katkılar yaptığına inanıyoruz” diye konuştu.

 3-13

DAVETİ KIRMAMASI BİZİ ÇOK SEVİNDİRDİ

Rektör Vekili Prof. Dr. Atilla Çimer ise Fatih Eğitim Fakültesi ve Spor Bilimleri Fakültesi özel gereksinimli öğrencilerin eğitimine resim, müzik, drama ve beden eğitimi atölyeleri ile destek verdiğini belirterek, “Bugünkü atölyeye milli futbolcumuz Berat Özdemir de katılarak bizleri onurlandırdı. Kursiyerimiz Cihan Bahçekapılı’nın sosyal medyadan yaptığı daveti kırmayarak aramıza katılan Özdemir’in nezaketi hem kursiyerlerimizi hem de bizi çok sevindirdi. Üniversite olarak özel gereksinimli öğrencilere sanatsal ve sportif destekte bulunmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bu anlamlı iş birliğine desteklerinden dolayı hem İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze hem de Trabzon Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum” dedi.

4-8