Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklıkları batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, iç ve doğu bölgelerde mevsim normalleri üzerinde seyredecek.

Hava sıcaklıklarının perşembe günü yurt genelinde azalacağı ve yağışlı havanın etkisine tahmin ediliyor.

BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK?

MGM'nin 17 Nisan-23 Nisan tarihleri için yayınladığı rapora göre, arife günü, bayramın ilk günü tüm yurtta yağışlı havanın hakim olması bekleniyor. İkinci günden itibaren batı bölgelerinde yağış azalıyor.

Kerem Kınık Kızılay Başkanlığı'nı bıraktı ama 11 şirketin başkanlığını bırakmadı Kerem Kınık Kızılay Başkanlığı'nı bıraktı ama 11 şirketin başkanlığını bırakmadı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Sivas'ın doğu ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

31-rtHm.png