Haberlobi - Haber Servisi // İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nca düzenlenen 'Anlat İstanbul' programında sarfettiği sözler sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile polemiğe girdi.

'Uyuşturucu satılıyorsa, birileri işini iyi yapamıyor demektir'
Akşener, burada yaptığı konuşmada uyuşturucu meselesine değinerek, "Uyuşturucu diye bir meselenin benim gezdiğim yerlerde de İstanbul'da da ne kadar önemli olduğunu gördük. Bana Ahlat'ta, İstanbul'da, Ankara'da da söyledi anneler. Yüz liraya uyuşturucu satılıyorsa bazıları görevini yerine getirmiyor demektir. Her yerde annelerin şikayeti uyuşturucu, demek ki bir yerlerde bozukluk var, bunun düzeltilmesi gerekiyor." ifadelerini kullandı.

meral-akşener-program-1000x700

'Uyuşturucuda tarihin en güçlü sonuçlarını alıyoruz'
Akşener'in açıklamalarını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yayınladığı şu mesajla yanıt verdi:

"Meral Hanım; Siyaseti yanlış öğrenmişsiniz, bunda bizim de payımız var. Uyuşturucuda tarihin en güçlü sonuçlarını alıyoruz. "Başbakan olacağın"(!) 15 Temmuz sonrası, uyuşturucu ölümleri 941'den, 2021 sonunda 270’e düştü. Tarihin en büyük uyuşturucu yakalamalarını yapıyoruz. Uyuşturucunun kökünü kurutacağız... Meral Hanım; Oturduğun büyükelçilere Batı'nın halini bir sor. Ha unutmadan, Stajyer Bakanlığın döneminde kaptagonu iyi bilirdin. Kaç liraydı sahiden?"

süleyman-soylu-1000x700