Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin öğretmenevlerinde yüzde 50 indirimli konaklayabilmeleri için yeni bir düzenleme yapıldığını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaz boyu okul yöneticileri ile hazırlık toplantıları yaptıklarını ve sürekli öğretmenler ve okul yöneticileri ile birlikte olduklarını söyledi. Öğretmenlerin kendilerine ilettiği talepleri değerlendirdiklerini çalışma şartlarının iyileştirmeye yönelik adımlar atmaya devam ettiklerini söyleyen Bakan Özer bu taleplerden birisini daha hayata geçirdiklerini söyledi.

BUGÜNDEN İTİBAREN YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Mahmut Özer: "6 Ağustos 2021 itibariyle 5 yaştaki okullaşma oranı yüzde 78 iken, bu oran bugün yüzde 94'e ulaştı" Mahmut Özer: "6 Ağustos 2021 itibariyle 5 yaştaki okullaşma oranı yüzde 78 iken, bu oran bugün yüzde 94'e ulaştı"

Bakan Özer, öğretmenlerin istekleri arasında olan öğretmenevlerinden diğer kamu personelinden daha yüksek bir indirimle faydalanmak talebini yerine getirdiklerini söyledi.

Bakan Özer şu ifadeleri kullandı;

“Düzenlemeye ilişkin yazıyı illerimize gönderdik. Bugünden itibaren öğretmenlerimiz öğretmenevlerinde yüzde 50 indirimle konaklayabilecek” ifadelerini kullandı.