Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Adil Karaismailoğlu, Trabzon Şehir Hastanesi’nin Türkiye ve dünyanın en modern hastanelerinden biri olacağına vurgu yaparak, istenildiğinde 1500 yatak kapasitesine çıkarılacak hastanenin bölgenin sağlık merkezi olacağını belirtti. 

bakan-karaismailoglundan-trabzon-sehir-hastanesi-sozleri-dunyanin-en-modern-hastanelerinden-biri1

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Adil Karaismailoğlu, Trabzon Şehir Hastanesi’yle ilgili yazılı açıklama yaptı. Akyazı Stadyumu’nun yanında Türkiye’nin ve dünyanın en modern hastanelerinden bir tanesinin inşa edildiğini belirten Karaismailoğlu, hastanenin 280 bin metrekarelik alanda kurulduğunu kaydetti. Hastanenin 900 yatak kapasitesi olduğunun altını çizen Karaismailoğlu, “Altyapı çalışmalarımızda 1500 yatak kapasitesini esas aldık. Yani istenildiği anda 1500 yatak kapasitesine ulaşabilecek. Yapılan fizibilite çalışmaları sonucunda hizmet vereceği bölge özelinde belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda bünyesinde 181 yataklı genel hastane, 146 yataklı Kadın Doğum Hastanesi, 161 Yataklı KVC Hastanesi, 151 yataklı Onkoloji Hastanesi, bulunacak. Hastanede 33 ameliyathane ve 265 yataklı yoğun bakım üniteleri yer alacak. Trabzon Şehir Hastanesi bölgemizin sağlık merkezi olacak” ifadelerini kullandı. 

bakan-karaismailoglundan-trabzon-sehir-hastanesi-sozleri-dunyanin-en-modern-hastanelerinden-biri5

HASTANENİN TEMELİNDE 762 SİSMİK İZOLATÖR YER ALACAK

2 bin 500 araçlık otoparkın bulunacağını aktaran Karaismailoğlu, Trabzon Şehir Hastanesi’nin sismik izolatörlü tasarlandığını, temelde 762 adet sismik izolatör olacağını belirtti. Şehir hastanesi çalışmalarının hızla devam ettiğinin altını çizen Karaismailoğlu, 22 Şubat 2025’te Şehir Hastanesi’nin hizmete sunulmasının hedeflendiğine işaret etti. 

Karaismailoğlu, “Trabzon böyle yatırımları hakkediyor. Trabzon’a ne yapsak azdır ve yerindedir. Trabzon için çalışmaya devam edeceğiz. Bütün Bakanlıklarımız Trabzon için çok önemli projeleri hayata geçiriyorlar. Buradaki yaşam kalitesini yükseltmek, vatandaşlarımızın ihtiyacını en iyi şekilde karşılamak üzere yoğun çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Şehir Hastanesine ulaşımı hızlandırmak için hafif raylı sistem projesini de hayata geçireceğiz. Böylece, hemşerilerimiz konforlu bir şekilde hastaneye ulaşmış olacak” değerlendirmesinde bulundu.

bakan-karaismailoglundan-trabzon-sehir-hastanesi-sozleri-dunyanin-en-modern-hastanelerinden-biri3bakan-karaismailoglundan-trabzon-sehir-hastanesi-sozleri-dunyanin-en-modern-hastanelerinden-biri4bakan-karaismailoglundan-trabzon-sehir-hastanesi-sozleri-dunyanin-en-modern-hastanelerinden-biri6