Trabzonspor'un başarılı teknik direktörü Abdullah Avcı ellerindeki kadro ile bir takım kurmaya çalıştıklarını belirtirken transfer veya transferlere yeni oyuncu gruplarına ihtiyaçları olduğunu belirterek transfer ihtiyacını işaret etti.

Transfer politikası üzerine yöneltilen bir soruya ise Teknik Direktör Avcı şu cevabı verdi: “Oyun felsefemize uygun oyuncu profilleri ve buna göre tespitler yapıyoruz. Trabzonspor takımı her zaman hedefe oynar, kendi öz kaynağımızdan da oyuncu kullanacağız ancak net oyuncularla da rekabet ortamını sağlamamız gerekiyor. Bazı yerlerde hiç alternatiflerim yok.

Bugün Abdülkadir Ömür’e de bir kez daha geçmiş olsun diliyorum. Abdülkadir Ömür, Türk futbolunun en yetenekli oyuncularından bir tanesi, bizim için de öyle. Tek alternatifsiz oyuncumdu, onu da kaybettim. Sezonu kapattı. Her mevkiye, Trabzonspor’a uygun, Trabzonspor’un bütçesine de uygun, Trabzonspor’un kasasını da düşünerek hareket edeceğiz. Ama kalitemizi arttırmamız ve sayının fazla olduğu oyuncu grubuna da ihtiyacımız var.”