2007 yılında geçirdiği trafik kazası ile aramızdan ayrılan Barış Akarsu'nun hayatı 'Barış Akarsu Merhaba' filmiyle beyaz perdeye taşınıyor.

Akarsu'yu filmde ünlü oyuncu İsmal Ege Şaşmaz, sevgilisini ise Aslı Bekiroğlu canlandıracaktı.

Bir törende basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aslı Bekiroğlu,  "Barış beyin trajik bir ölümü oldu ne söylemek istersiniz?"sorusuna gülerek "Ne diyeyim hayatım başı sağ olsun ne denir" ifadelerini kullanması tepki çekti.

Gelen tepkilerinin ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayan Aslı Bekiroğlu, projeden çekildiğini açıkladı.

Bekiroğlu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: "Önceki akşam katıldığım stil ödülleri davetinde, kıyafet ve stil üzerine konuşurken yakında çekimleri başlayacak olan Barış Akarsu'nun hayatını anlatan sinema filmi hakkında peş peşe sorular geldi. Proje hakkında konuşma iznim olmadığı için spoiler verme korkusuyla o an filmle ilgili soruları gülümseyerek geçiştirmeye çalışırken ortaya çıkan acemi çabam, sanatçının ve kız arkadaşının sevenleri tarafında yanlış anlaşıldı ve üzüntüyle karşılandı. İsteyeceğim en son şey böyle algılanmaktı. Çocukluğundan beri hikayesine ve anısına büyük saygı duyduğum, bu nedenle filminde yer almayı çok istediğim sanatçının yakınları ve sevenlerinden tüm samimiyetimle özür diliyorum. Filmin zarar görmemesi ve sanatçının sevenlerinin daha fazla üzülmemesi için projeden çekiliyorum."

285459247_1155275568377799_8294543311265691924_n

aslı-bekiroğlu-1000x700