Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 8 bin 506 lira olarak açıklanan yeni asgari ücretle birlikte pek çok kalemde de artış yaşandı. Yeni yıl ve zamlı asgari ücretin birçok teknolojik ürünü etkileyeceği belirtilirken zam geleceği iddia edildi. Teknolojik aletlere gelmesi beklenen zam öncesi eksiklerini gidermeye çalışan vatandaşlar, alabilecekleri ölçüdeki telefonlara yöneldi.

Yargıtay'dan emsal kredi kart limit kararı: "Banka da sorumlu" Yargıtay'dan emsal kredi kart limit kararı: "Banka da sorumlu"

Son dönemde büyük artış yaşayan akıllı telefonlar 35-40 bin seviyelerine kadar çıkarken uygun fiyatlı cep telefonları da dikkat çekti. İşte açıklanan yeni asgari ücretle alınabilecek en iyi telefonlar...

Cep telefonu, bilgisayar, tablet, akıllı saat, kulaklık gibi teknolojik ürünlere yeni yıl öncesi zam merak konusu olurken vatandaşlar, alabilecekleri ölçüdeki telefonlara yöneldi.

Ancak vergiler ve döviz kuru nedeniyle 35 bin seviyelerini yakalayan akıllı telefonların fiyatları, vatandaşı daha uygun fiyatlı cihazlara yönlendirdi.

İşte o telefonlar

TECNO SPARK 9T
TECNO SPARK 9 Pro
General Mobile GM22 Pro
realme 8
POCO M5
HUAWEI nova Y90
Redmi Note 10S
Redmi Note 11S
Redmi Note 11 Pro
POCO M4 Pro
POCO M4 Pro 5G
vivo Y35

Bu kapsamda asgari ücretin teknolojik alet fiyatlarına nasıl yansıyacağı da yeni yıldan sonra belli olacak.