Apple, bu akşam düzenlediği etkinlikte yeni akıllı saati Apple Watch Series 8'i görücüye çıkardı. Yeni saatin fiyatını ve özelliklerini derledik.

Apple Watch serisi ile akıllı saat pazarından büyük bir pay elde eden Apple, bugün düzenlediği etkinlikte yeni Apple Watch Series 8 modelini tanıttı.

Watch Series 7 modellerinde çok fazla değişim yapmayarak birçok hayranını hayal kırıklığına uğratan Apple, yeni modellerde çeşitli yeniliklerle karşımıza çıktı.

Apple Watch Series 8 ekranı büyüdü

Apple Watch’ın ilk üç nesli 38 mm ve 42 mm kasa boyutlarıyla satışa çıkmıştı. Series 6 ise 40 mm ve 44 mm boyutuyla tanıtılmıştı.

Apple Watch Series 7 ise kasa boyutunu biraz daha genişleterek 41 mm ve 45 mm olmak üzere iki farklı seçenekle karşımıza çıkmıştı.

Apple Watch Series 8, bu iki boyutlu sistemi daha büyük bir üçüncü boyutla birleştirdi.

Yeni sıcaklık sensörü

Uzun yıllardır kullanıcıların istediği sıcaklık sensörü, yeni Apple Watch Series 8 modellerinde karşımıza çıktı. Böylece akıllı saat, kullanıcıların vücut ısısını ölçebilecek.

Daha uzun pil ömrü

Apple Watch Series 8 modeli tüm gün kullanımda 18 saatlik batarya ömrü sunuyor. Ayrıca yeni modeldeki güç tasarrufu, bu süreyi 36 saate kadar çıkarabiliyor.

Söz konusu düşük güç modu, WatchOS 9 ve Apple Series 4 ve üstü sürümlerde kullanılabilecek.

Bir devrin sonu: NFT satışları yüzde 97 azaldı Bir devrin sonu: NFT satışları yüzde 97 azaldı

Apple Watch Series 8 fiyatı

Apple Watch Series 8 GPS fiyatı 399 dolardan, GPS+Hücresel sürümü ise 499 dolardan satışa sunulacak. Saatin siparişe açılma tarihi ise 16 Eylül olarak açıklandı.