Altın fiyatları düşecek mi? Altın fiyatları yükselecek mi? Yatırımcılar bu soruların cevabını merak edip araştırıken altın yeni güne yukarı yönlü seyirle başladı. Geçtiğimiz yeni anayasa ve reform söylemlerinin ardından düşüşe geçen dolar TL kurunun da etkisiyle değer kaybeden altın fiyatları yeni güne özellikle küresel piyasalardaki mutasyon paniğinin de etkisiyle birlikte yükselişle başladı. Peki, bugün çeyrek ve gram altın fiyatları ne kadar? İşte merak edilen 3 Şubat altın fiyatları...


GRAM ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Gram altın fiyatları her sabah olduğu gibi bu sabah da ekonomi gündemini takip edenlerin özellikle de altın yatırımcısının en çok merak edip araştırdığı veriler arasında yer alıyor. Bilindiği üzere saat 10.00 sıralarında fiyatlar Kapalıçarşı odaklı olarak yeniden revize ediliyor. Ancak saat 07.30  kaydedilen serbest piyasadaki rakamlara göre gram altın fiyatları 426 lira alış ve 428 lira satış fiyatı üzerinden işlem görüyor.


ÇEYREK ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Çeyrak altın fiyatları da tgram altın gibi fiyatlardaki genel değer artışının etkisiyle güne yukarı yönlü seyirle başladı. Saat 07.30'da kaydedilen verilere göre çeyrek altın fiyatları 681 lira alış ve 696 lira satış fiyatı üzerinden serbest piyasada işlem görüyor.


ALTIN FİYATLARI DÜŞECEK Mİ?

Altın fiyatları son iki haftadır dalgalı bir seyir izliyor. Joe Biden'ın göreve başlaması, Merkez Bakası'nın faiz kararı gibi önemli gelişmelerin ardından altın fiyatları yeni haftaya değer kaybıyla başladı. Öte yandan Avrupa piyasalarında yaşanan pandemi paniği ve yurtiçi piyasalarda dolar TL kurundaki yukarı yönlü hareketliliğin de etkisiyle birlikte altın fiyatları dün öğle saatleriyle birlikte yukarı yönlü seyir izlese ABD Merkez Bankası FED'in faiz kararı sonrasında aşağı yönlü seyir başladı.