Orhan Ak'tan Kayserispor maçı açıklaması: 'Camiamıza güzel bir hediye vermek istemiştik' Orhan Ak'tan Kayserispor maçı açıklaması: 'Camiamıza güzel bir hediye vermek istemiştik'

Fenerbahçe'nin şubat ayı olağan genel kurul toplantısı Başkan Ali Koç ve üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sarı-lacivertlilerde Başkan Ali Koç, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"Ligden çekilme falan saçma sapan laflar"

Ali Koç, Fenerbahçe'nin ligden çekilmesinin söz konusu olmadığını belirtti.

"Ligden çekilme falan saçma sapan laflar. Öyle bir şey yok! Selahattin Baki'nin dediği gibi 'Biz bu ligi şampiyon bitireceğiz' mi diyeceğiz yada 'Yeter artık sınırı aştınız, biz maça çıkmıyoruz' mu diyeceğiz."

"Ligden çekilmeyi yönetim kurulu kabul etmedi"

Ali Koç, açıklamalarının devamında şunları söyledi:

"Maça çıkıp 1 dakika kalıp sahadan ayrılmak, bu sezonu feda etmek demektir ama inanın geleceğimiz için çok önemli bir adımdır. Biz 'Kupa sizin, lig bizim' kafasını görmüş bir camiayız. Sonuna kadar savaşacak mıyız? Biz bunu oyladık dün. Bunu illa Konya maçında da yapmak zorunda değiliz. Böyle devam ederse, başka maçta da devam ederiz. Yönetim kurulumuzda maçlara çıkmama ya da lige devam etme kararını oylamaya sunduk. Yönetim kurulumuzda 11-3 oyla devam etme kararı çıktı. 3 oydan birini veren bendim, çünkü artık yeter. Siz bu camiayı ciddiye almıyorsunuz, yeri geliyor katlediyorsunuz, yeri geliyor ısıra ısıra yiyorsunuz."