Partisinin grup toplantısında konuşan Akşener, Erdoğan'ın eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Abdullah Öcalan arasında bir hesaplaşma olduğu yönündeki ifadelerini hatırlattı.

İktidarın ömrünü uzatmak için tehlikeli yollara başvurduğunu, bu durumu endişe ile takip ettiklerini belirten İYİ Parti lideri, "Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, geçen hafta, yargı süreci devam eden Selahattin Demirtaş'ı, gitti, teröristbaşı Abdullah Öcalan'a şikayet etti. Rezalete bakar mısınız? Türk yargısının düşürüldüğü şu duruma bir bakar mısınız? Neymiş, en büyük hesabı, İmralı'daki kesecekmiş… Yazıklar olsun" ifadelerini kullandı.

"KARŞINDA BİZİ BULURSUN"

"Bu memlekette, eğer bir hesap kesilecekse, onu Yüce Türk Yargısı keser. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, böyle abuk sabuk konuşamaz" diyen Akşener, Erdoğan'a şöyle seslendi:

Belli ki, 2019 seçimlerinden ders almamışsın. Anketlerde çakılınca yine gidip Cumhur İttifakı'nın pek de gizli olmayan, gayri resmi ortağının peşine takılıyorsun. Geçen sefer mektupla işi kurtarmaya çalışmıştın görüyorum ki bu sefer başka oyunlar peşindesin. Seni şimdiden uyarıyorum eğer arzu ettiğin hesabı kesmesi için "İmralı'dakini", İmralı'dan çıkarmanın peşindeysen, orada duracaksın. Sakın ha. Yapma. Seçim kazanmak için, böyle bir kötülüğü, bu memlekete yapmaya kalkma. Belki küçük ortağını ikna edebilirsin ama böyle bir ahmaklığa yeltenirsen karşında bizi bulursun. Ve o sandık geldiğinde, kim kimden nasıl hesap kesiyormuş, ilk elden görürsün. Bu memleketi, senin seçim kazanma hırslarına yedirmeyiz. Şehitlerimizin aziz hatırasını, senin siyasi hesaplarına ezdirmeyiz. Bunu böyle bilesin."

"ELİNİ TUTAN MI OLDU?"

Akşener'in konuşmasından diğer başlıklar ise şöyle:

"Şimdiye kadar çözdün de elini tutan mı oldu. Hala biz çözeriz diyorsun. 999 haftadır çözememişsin, tam tersine sorun olup memleketin üzerine yağmışsın şimdi utanmadan çıkıp biz çözeriz diyorsun.

"Açım" diyen vatandaşımıza utanmadan "abartma" diyorsun. Dertli vatandaşın kafasına çay atmaktan da geri durmuyorsun. Bu olağanüstü empati yeteneğinle sen neyi çözeceksin?

Maalesef çözemezler. Bu zihniyetle, bu beceriksizlikle bu cahillikle memleketin hiçbir sorununu çözemezler.

Geçtiğimiz gün müstakbel muhalefet partisi genel başkanı Sayın Erdoğan dedi ki, "Avrupa enflasyondan kırılıyor, bizim böyle bir derdimiz yok."

Üstelik bunu Aralık 2021 tarihi itibarıyla ülkemiz dünyanın en yüksek 6. enflasyonuna sahipken söyledi. Ne yapalım biz buna? Bunu iflas eden Lübnan, Arjantin ve Venezuela gibi ülkelerde bile bizden daha düşük bir enflasyon varken söyledi.

Şu şuursuzluğa, şu aymazlığa bakar mısınız? Vatandaşın gözünün içine baka baka gerçekleri çarpıtan utanmazlığa bir bakar mısınız? Gerçekten ibretlik. Allah kimseyi bu duruma düşürmesin.

Dünyada enflasyon krizi varken bizde durum nasıl? Erdoğan ve ekibi sayesinde enflasyon bizi teğet geçmiş; yüzde 36.

Şu ciddiyetsizliğe bir bakar mısınız? Koskoca Türkiye Cumhuriyeti'ni yöneten şu lakayt tavra bakar mısınız? Yazıklar olsun."